MSI N560GTX-Ti Hawk – novinka do jestřábí řady

0

Není to tak dlouho, co jsme vám přinesli recenzi Radeonu HD 6870 v upravené edici Hawk od společnosti MSI, kde kolega Adam Vágner vyzdvihoval hlavně tiché a účinné chlazení, vysoké přetaktování a více možností změny napětí. MSI se rozhodlo přidat do edice Hawk i poměrně novou grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 560 Ti. Model N560GTX-Ti Hawk se nese v duchu svých sester ze současné doby a opět přichází s chladičem Twin Frozr III.

MSI N560GTX-Ti Hawk

MSI N560GTX-Ti Hawk

Jak jste se mohli dočíst v prvním odstavci, o chlazení se stará chladič Twin Frozr III s dvěma 80mm propeller blade ventilátory a čtyřmi heatpipe, z nichž dvě jsou silné 8 mm. Celkový návrh plošného spoje je přepracován a místo „běžných“ součástek jsou osazeny součástky z řady Military Class II, tzn. pevné cívky SFC (Super Ferrite Choke), Hi-C kondenzátory a kondenzátory s pevným dielektrikem. O napájení se stará 8+1fázová napájecí kaskáda disponující funkcí Active Phase Switching pro řízení jednotlivých fází.

MSI N560GTX-Ti Hawk

MSI N560GTX-Ti Hawk

Na rozdíl od námi testovaného modelu R6870 Hawk je N560GTX-Ti Hawk přetaktovaná mnohem více, a to ze základní frekvencí 822 MHz na jádře, 1645 MHz pro shadery a 4008 MHz efektivně na pamětech, na 950 MHz na jádře, 1900 MHz pro shadery a 4200 MHz efektivně na pamětech. Z výstupů jsou k dispozici dva DVI-I a jeden mini HDMI konektor. Lze očekávat, že cena této grafické karty bude sahat blízko k ceně nejlevnějších GeForce GTX 570. Datum dostupnosti v ČR neznáme, ale vzhledem k odpuštění si 1 GHz pro jádro by to nemuselo dlouho trvat.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!