MSI na CeBITu: Dual Pad a GX780R

0

V Hannoveru se koná CeBIT 2011 a díky redakci Extrahardware a Cnews máme řadu informací a fotek. Co na festivalu elektroniky předvedla MSI z řad notebooků a tabletů?

Tak zaprvé byl k vidění koncept duálního tabletu. Nejde o produkční verzi, název Dual Pad se nejspíše taky dočká nějakých změn. Principem je spojení dvou 10″ dotykových kapacitních obrazovek do jednoho zavíratelného celku, jako to můžeme vidět u Aceru Iconia. Tady od sebe ovšem můžeme oba displeje oddělit a pracovat jen na jednom, nový počin MSI tak jsou vlastně dva tablety, spojitelné do dotykového netbooku.

  

  

Použitým procesorem je Intel Atom Z530 na 1,6 GHz, doufejme, že to tak nezůstane i nadále a MSI sáhne po nastupující platformě Oak Trail raději než slabém a starém 45nm čipu. Na obou 10,1″ displejích najdeme po 1280 × 800 px a operačním systémem bude Windows 7 Home Premium, je-li to chytrý krok, nechám na vašem posouzení.

Dále MSI předváděla některé herní notebooky. Model GT680R už znáte, trochu zmatené informace o něm v prosinci podal server Legit Reviews. Zajímavější je ale novinka GX780R. V jejím srdci dříme procesor Core i7-2xxxQM, tedy 32nm čtyřjádro rodiny Sandy Bridge, k němu je tu Nvidia GeForce GT 555M, se 144 CUDA jádry a 1 GB paměti GDDR5 na 3600 MHz na 192bitové sběrnici už nejde o žádné ořezávátko. Notebook má 17,3″ displej s rozlišením 1920 × 1080 px, tedy Full HD. Ze zajímavého hardwaru stojí za zmínku také dva 500GB 7200ot. disky v poli RAID 0 (celková kapacita = 1 TB).

  

  

  

  

MSI také slibuje podporu TDE, Turbo Drive Enginu neboli ladění a přetaktovávání notebooku a jeho taktů a rychlostí dle vašich potřeb, dále tu je kvalitní zvuk MSI Premium Sound a reproduktory THX TruStudio Pro. Zajímavé je podsvícení klávesnice – to si můžete měnit v mnoha barvách, můžete si nastavit, zda bude notebook jen svítit, dýchat, či blikat a vůbec můžete nastavit širokou řadu barevných efektů.

Ohodnoťte tento článek!