MSI oznámila R9 290X Lightning s chladičem TriFrozr a taktem 1080 MHz

0

MSI připravuje nejvyšší edici karty Radeon R9 290X. Ta ponese přízvisko Lightning a bude zaměřena především na přetaktování. Jak výrobce sám uvádí, nejlepších výsledků by mělo být dosaženo s chlazením pomocí tekutého dusíku. Karta bude tedy opět vybavena kontrolními body pro odečty hodnot napětí a robustním napájením.

Pro dosažení maximálního potenciálu ukrývajícího se v čipech Hawai s 2816 stream procesory je tištěný spoj napájen dvojicí 8pinových konektorů, kterým navíc sekunduje ještě jeden 6pinový napájecí konektor. Karta tak podle standardů může odebírat až 450 W. O distribuci energie do jádra se bude starat 12fázová napájecí kaskáda, jejíž fáze jsou umístěny na obou stranách tištěného spoje.

 

Tištěný spoj je mimo jiné vybaven několika body pro měření napětí či třemi teplenými čidly. Výrobce u této karty podřídil vše pro maximální možnosti přetaktovaní. Výrobcem nastavený takt jádra je 1080 MHz a u pamětí GDDR5 o kapacitě 4 GB na 5 GHz efektivně. Nevýhodou této karty je její délka 302 mm. O ceně či dostupnosti se zdroj nezmiňuje.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!