MSI PR200PX: Šampión dívčích ložnic

0

Ostatně zkusili jste někdy ženě koupit například nadupaný ThinkPad? Co na tom, že má tu nejlepší možnou výbavu a odolné šasi, když vypadá jako hranatý tank. Ženy pak daleko častěji než muži dbají také na rozměr notebooku, který by měl být lehký a nepříliš velký. Zde je ideální velikost do dvanácti palců, cokoli většího již může být přijímáno s nelibostí.

Dvanáct palců růžové rozkoše

Výrobci notebooků však jako by početnou skupinu zájemkyň o notebook pomíjeli. Pokud odhlédneme od designových zvrhlostí v podobě modelů Tulip (to je notebook, který vypadá jako přerostlá pudřenka), přímo zacílený notebook na ženy zřejmě nenajdeme. A co vlastně hledáme? Malý, lehký a elegantní notebook; zkrátka takový, který bude také slušivým doplňkem.

Když si tak prohlížím testovaný model MSI PR200PX, napadá mě jediná věc – takto by notebook pro ženy měl vypadat. Širokoúhlý displej s dvanáctipalcovou úhlopříčkou určuje vnější rozměry notebooku, jehož šasi je stejně pevné, jako elegantně tenké. Horní víko notebooku je laděno do slušivého růžového kabátku, tělo notebooku je pak perleťově růžové. Pokud je na vás růžová příliš (součástí balení je také obal na notebook stejné barvy), můžete tento model získat také v modré, žluté (označená jako Wasabi Green) nebo i strohé šedé barvě.

Nemusíte se bát, že by výrobce notebook určený spíše ženám nějak šidil. Konektorová výbava je na vysoké úrovni a kromě dostatečného počtu USB portů nabízí také moderní HDMI výstup nebo nepříliš obvyklý R-SMA konektor, který v nabízené konfiguraci nevyužijete – slouží totiž na připojení antény nepřítomného televizního tuneru. Samozřejmostí je pak webová kamera, rozšiřující slot ExpressCard i čtečka otisků prstů.

Klíčové parametry

procesor: Intel Core 2 Duo T5450, 1,67 GHz
operační paměť: 2 GB DDR2
grafická karta: integrovaná Intel GMA X3100
pevný disk: 160 GB, SATA
optická mechanika: duální DVD vypalovačka
displej: pololesklý, 1 280 × 800 bodů, 12,1″
konektivita: Wi-Fi 802.11b/g, LAN, Bluetooth 2.0, modem
akumulátor: 8 článků, 69 Wh
rozměry: 303 × 231 × 30 mm
hmotnost: 1,8 kg
operační systém: FreeDOS
zapůjčil: Czech Computer (www.czc.cz)
cena: 21 268 Kč

Výbava bez překvapení 

Dvoujádrový procesor Core 2 Duo taktovaný na frekvenci 1,67 GHz dává notebooku do vínku dostatečný výkon pro všechny současné aplikace a při aktuálních cenách by bylo ostudou osadit notebook méně než 2 GB operační paměti. Pevný disk s příjemně tichým chodem pojme 160 GB dat a grafickou kartou je integrovaný čip GMA X3100 od Intelu. Prostě dostatečný základ pro práci s webem, sledování filmů a jednoduché staré hry.

S ohledem na hmotnost lze pochválit i velmi dobrou výdrž při práci na baterie. Bez většího šetření bez problému překročíte 4 hodiny kancelářské práce a problémem nebude ani zhlédnutí dlouhého filmu. Použitá baterie s osmi články a kapacitou 69 Wh bohužel vyčuhuje z profilu notebooku a trochu kazí jeho kompaktnost. I tak se ale hmotnost vtěsnala pod 2 kg, což bohatě stačí.

Kvůli umístění baterie je většina konektorů na pravé straně notebooku, i když část si našla místo i vlevo a bohužel i na přední hraně. Právě audio konektory vepředu si pochvalu skutečně nezaslouží, každý kdo někdy zkoušel v autobusu sledovat film na sluchátkách, to jistě chápe.

V ČR se žádný z notebooků řady PR200 neprodává s operačním systémem přímo od výrobce, což zrovna u takto konzumně zaměřeného produktu není právě ideální. Při použití Vista Home Premium proto počítejte s příplatkem 2 200 Kč nebo můžete ušetřit s klasickými XP za 1 800 Kč. V případě použití Linuxu bohužel nečekejte žádnou podporu od výrobce – dostupné jsou ovladače pro 32 bit i 64 bit XP a Visty.

Naměřili jsme

Vista Index: 3,4 bodů
PCMark05 celkově: 3 596 bodů
Kancelářská výdrž: 4:16 hodin
Multimediální výdrž: 2:33 hodin
Komprese do MP3: 9:26 minut
Extrakce WinRAR: 4:28 minut

Vždy středem pozornosti 

Testování notebooku MSI PR200PX bylo neobyčejné především zájmem, který přístroj budil všude, kde jsme se s ním objevili. Jeho zacílení tak musíme hodnotit jako velmi zdařilé, protože představení modelu PR200PX kterékoli ženě nebo dívce obvykle začínalo frází “Jé, co to je?” a končilo “Kde se dá koupit?” Tedy až na výjimky v podobě dvou pozvání na kávu a jedné nabídky k prohlídce bytových prostor obývaných dotyčnou.

Ale zpět k vážnějšímu tónu. Objektivně nabízí model PR200PX od MSI vyladěný výkon plně odpovídající použitým komponentům a subjektivně si dal výrobce velmi záležet na kvalitě provedení. Právě ta dlouho u notebooků MSI dlouho pokulhávala. Tedy jednoduše: kdybych již notebook neměl, MSI PR200PX bych si opatřil. Samozřejmě spíše v modré barvě.

Plusy a mínusy

+ rozměry a hmotnost
+ vyvážený výkon
+ vzhled a dílenské zpracování

- umístění čtečky otisků prstů
- baterie čouhající ven z notebooku
- nutnost dokoupení operačního systému

Všechny fotografie v galerii

MSI PR200PX: Šampión dívčích ložnic

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte