MSI představilo 20″ all-in-one Adora s AMD E2. Displej šetří vaše oči před modrým světlem

0

Pod obchodní značkou Adora MSI už nějakou dobu prodává all-in-one PC s 24palcovou obrazovkou. Brzy by měl nabídku rozšířit také menší a specifikacemi skromnější model Adora 20 3M (s firmou 3M podle všeho nemá nic společného, je to jen schéma značení u MSI).

 

Základem bude APU AMD E2-3800, které obsahuje čtyři jádra architektury Jaguar s ubohým taktem 1,3 GHz a integrovaným Radeonem HD 8280. Počítač bude mít 2,5″ pevný disk (existující modely mají obyčejný nehybridní 1TB s 5400 ot./min) a překvapivě i vypalovačku DVD; základní výbava zahrnuje též bezdrátový adaptér s podporou sítí Wi-Fi b/g/n (zřejmě jen 2,4 GHz). Operační paměť je rozšiřitelná až na 16 GB, standardní kapacita ale bude nejspíš 2–4 GB. 19,5″ dotykový displej bude mít rozlišení nikterak závratných 1600 × 900. Ačkoliv stroj nabídne i zvukovou kartu Sound Blaster Cinema 2, megapixelovou webkameru nebo čtečku paměťových karet, tak nějak to působí, že výrobce šetřil, kde to šlo.

Největším marketingovým tahákem levného stroje má být jeho na první pohled průměrný displej, který podle slov MSI šetří uživatelův zrak hned dvěma způsoby. Za prvé prý podsvícení obrazovky nebliká; toho bude zřejmě docíleno regulací jasu regulací napětí namísto PWM. Za druhé, což je o něco zajímavější, displej nějakým způsobem filtruje modré světlo. Modré světlo, kterým nás ozařují počítačové monitory, je spojováno s řadou zdravotních obtíží, od poruch spánku až k očním zákalům nebo makulární degeneraci.

MSI tvrdí, že technologie „Less Blue Light“ omezí množství světla ve vlnové délce mezi 380 a 500 nanometry až o 75 %, nicméně je otázkou, nakolik to ovlivní věrnost zobrazených barev. Ačkoliv MSI hovoří o „flicker-free“ a „Less Blue Light“ jako o svých vynálezech, něčím nápadně podobným se před časem chlubil i Acer u monitorů řady G7.

Zdroj: techPowerUp

MSI představilo 20″ all-in-one Adora s AMD E2. Displej šetří vaše oči před modrým světlem
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář