MSI Radeon HD 5770 s 8cm větrákem

0

Do vlastního návrhu druhé nejlevnější DirectX 11 grafiky se pustila i MSI. Tentokrát se výrobce soustředil hlavně na chladič. Hliníkový pasiv s ježkovitě (koncem roku dochází slova) uspořádanými lamelami a měděným jádrem je ochlazován 80mm ventilátorem. Ten je připojen čtyřžilovým napájecím kabelem.

Hlavně aby bylo možno jej softwarově regulovat a snad zůstal i čip Volterra pro podporu změn napětí jádra (v Afterburneru) anebo i pamětí (utilitka ATI) si teď asi říkáte. V MSI se v posledních letech zlepšili, takže vaše přání byla vyslyšena a MSI přímo zmiňuje řízení otáček v Afterburneru a možnost navyšovat tamtéž napětí jádra až na 1,300 V.

 

Fotky si můžete prohlédnout ve vysokém rozlišení i přímo na webu MSI, galerie nezvykle obsahuje i obnaženou kartu a pohled na spodní část chladiče. Chválíme.

Počíst si můžete i v originální tiskovce:

Společnost MSI, přední světový výrobce základních desek a grafických karet, dnes představila grafickou kartu R5770-PMD1G chlazenou 8cm ventilátorem s měděnou základnou a inteligentním řízením otáček. Grafická karta R5770-PMD1G MSI spadá do skupiny oblíbených a masově prodávaných karet série R5700, které jsou založeny na 40nm výrobní technologii a plně podporují nejnovější standardy DirextX11. Grafická karta je vybavena 1 GB rychlých pamětí GDDR5, rozhraním  DisplayPort, umožňujícím využít technologii ATi Eyefinity pro zobrazení až na třech monitorech, a podporuje standard OpenCL. Grafická karta R5770-PMD1G je dodávána spolu s aplikací pro přetaktování MSI Afterburner, která podporuje zvýšení  napětí grafického čipu, což z této karty činí jednu z nejzajímavějších modelů HD 5770 na trhu.

MSI Afterburner: Změna napětí grafického čipu
U grafické karty MSI R5770-PMD1G je možné zvyšovat napětí grafického čipu pomocí exkluzivní aplikace pro přetaktování MSI „Afterburner“, která dovoluje zvýšit napětí GPU až na 1,300 V. Tato změna umožňuje posunout limit pro přetaktování grafické karty pro dosažení maximálního výkonu. Pokud hledáte grafickou kartu Radeon HD 5770, kterou lze snadno přetaktovat a zvýšit její výkon, pak je pro vás MSI R5770-PMD1G tou nejlepší volbou.

Chladič s 8cm ventilátorem s řízením otáček
Grafická karta MSI R5770-PMD1G je osazena měděným chladičem s 8cm ventilátorem s řízenými otáčkami, který efektivně odvádí produkované teplo. S pomocí nástroje MSI Afterburner je možné otáčky ventilátoru v závislosti na teplotě regulovat až v 8 krocích. Uživatelé tak mohou otáčky ventilátoru nastavit libovolně dle vlastního uvážení s ohledem na to, zda preferují lepší chlazení nebo tichý provoz. 

Plná podpora DirectX 11 pro oslňující vizuální efekty
Grafická karta MSI R5770-PMD1G plně podporuje DirectX 11 (Shader Model 5.0) a hráčům tak zprostředkuje všechny senzační vizuální efekty v nejnovějších hrách pro DirectX11, jako například „Dirt 2“. S touto kartou si můžete díky využití Compute Shaderů a hardwarové teselace naplno vychutnat tuto závodní hru se spoustou úžasných efektů. Grafika MSI R5770-PMD1G vám plnohodnotně zprostředkuje zážitky nejen z 3D her či sledování DH videa v plné kvalitě, ale navíc podporuje OpenCL a další pokročilé grafické technologie, které značně usnadňují a urychlují každodenní práci v běžných aplikacích tím, že ulehčují práci procesoru počítače.

ATi Eyefinity: To musíte vidět, slyšet, zažít
Klíčovou funkcí pro zdokonalení a zkvalitnění nejen herních zážitků je technologie ATi Eyefinity*, která umožňuje připojit až tři monitory a rozšířit tak zobrazovací plochu ve hrách, při práci i zábavě. Na rozdíl od jiných konkurenčních grafik je MSI R5770-PMD1G vybavena rozhraním DisplayPort, které poskytuje plnou podporu technologie ATi Eyefinity. Technologie  ATi Eyefinity nabízí mnohem širší zobrazení, které výrazně zvyšuje produktivitu práce zejména při profesionálním využití počítače, kdy je uživateli vyžadována velká pracovní plocha. Pro hráče pak tato technologie přináší nové zážitky a možnosti, které je zcela vtáhnou do hry díky tomu, že mohou snadno eliminovat slepé body, mohou snáze a dříve odhalit nepřítele a tak mnohem dříve reagovat a přežít i ty nejnáročnější akce. 

* Při využití technologie ATi Eyefinity musí být jeden monitor připojen pomocí rozhraní DisplayPort

MSI Radeon HD 5770 s 8cm větrákem

Ohodnoťte tento článek!