MSI Radeony HD 5800 Lightning a Cyclone

0

Na stánku MicroStar International na CESu byly představeny mimojiné dvě grafické karty, OC edice Radeonů HD 5800.

Silnější ze dvou sester je R5870 Lightning, Radeon HD 5870. Jediný číselný parametr, o kterém víme, že byl změněn, je frekvence jádra, která stoupla na rovný 1 GHz. Doufejme, že přetaktování čeká i paměti, které jsou u karet s jádrem RV870 vždy brzdou. Chlazení je povědomé, jde o známý TwinFrozr II. V pasivu jsou vetknuty dvě osmimilimetrové SuperPipe trubice a tři standardní heatpipe (6mm). Dva 80mm ventilátory mají PWM regulaci. Napájení má ve výsledku patnáct fází a karta s vlastním desetivrstvým PCB má dva přídavné PCIe osmipiny, pro rezervu v taktování.

R5850 Cyclone má samozřejmě pouze 1440 stream procesorů, takty jsou zřejmě také nižší. Pro nakrmení karty stačily dva šestipiny a chlazení je realizováno zřejmě tišším pasivem s jedním 90mm ventilátorem s PWM regulací, která u tohoto modelu dosahuje v klidu takřka neslyšných hodnot.

MSI se, podobně jako kdysi u několika karet série GeForce GTX, chlubí osazením součástek “vojenské kvality”, jako jsou například pouze pevné Hi-c kondenzátory či 8mm SuperPipe trubice. Obě karty budou jistě velmi dobrou volbou pro overclockery. Cena bohužel není známá, dostupnost se očekává brzy.

Zdroj: Fudzilla

MSI Radeony HD 5800 Lightning a Cyclone

Ohodnoťte tento článek!