MSI Super RAID na fotkách, použité SSD a naměřené rychlosti

0

O systému Super RAID, který MSI osadí do svých nových herních notebooků GT70, jsme vám již říkali ve velkém článku. Teď se na serveru TechPowerUp objevily fotky celého řešení, typ použitých SSD a také naměřená rychlost čtení v programu HDTune, která překonává vše, co jsme dosud viděli.

MSI Super RAID (zdroj: TechPowerUp)MSI Super RAID (zdroj: TechPowerUp)MSI Super RAID (zdroj: TechPowerUp)MSI Super RAID (zdroj: TechPowerUp)

Řešení Super RAID bude samostatná karta, která bude obsahovat dvojici slotů mSATA s přenosovými rychlostmi až 6 Gb/s. V každém slotu bude osazeno SSD SanDisk U100 a tato dvojice bude pracovat v režimu RAID0, tedy prokládání. Dohromady tedy bude k dispozici superrychlé úložiště s kapacitou 128 GB, na kterém bude nainstalován systém a aplikace; na data bude sloužit klasický pevný disk ve druhé šachtě (podle našich informací bude mít kapacitu 750GB, na TechPowerUpu zmiňují 500GB Western Digital Scorpio Black).

Naměřené hodnoty čtení v HDTune (zdroj: TechPowerUp)

Ve zdrojové zprávě se objevil i naměřený výsledek přenosové rychlosti u čtení v programu HDTune, který v recenzích používáme i my. Použité SSD SanDisk U100 má oficiálně uváděné rychlosti 440 MB/s u čtení a 220 MB/s při zápisu; v testu dvojice zapojené v režimu RAID0 se podařilo dosáhnout průměrné rychlosti čtení 928 MB/s (maximum 964 MB/s, minimum 843 MB/s). To je nejlepší výsledek, který jsme u notebooku kdy viděli, a i když z něj úplně jasně nevyplývá praktická rychlost, naměřené hodnoty jsou velmi slibné. Podle MSI je GT70 herní notebook s nejrychlejším úložištěm na světě a my nemáme důvod jim nevěřit.

 

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Předem se omlouvám za trošku OT:
    k těmto notebookům, v té základní ceně jevětšinou ta nejslabší grafika z nabídky, nejslabší procesor z nabízených. jestli ceny začínají na 1700 dolarech tak počítám , že v takovém středu to bude okolo 2800 dolarech.. Jinak ke goldmaxu.. Ty ceny u nás jsou docela přemrštěný u goldmaxu.. Navíc nějaký tyo podle fotek z galerie má stejnou klávesnici a stejně řešené chlazení jako MSI .. Takže nic moc..

    Chtěl bych se zeptat kdy vyjdou nové notebooky (s hd 7xxxm a gtx6xxm)?? Od značek jako jsou asus, lenovo, dell, msi atd.? Chci si pořídit http://www.czc.cz/asus-g74sx-tz195v/96103/produkt a nevím zda čekat na nové notebooky?