MSI ukázala 4GB GTX 770 Gaming. Rudý drak s taktem 1189 MHz přichází.

0

Dnes MSI ukázala produktové fotografie GeForce GTX 770 Gaming s nereferenčními 4 GB paměti. Karta cílí především na hráče, ale zájem o ni mohou mít také nadšenci do přetaktování. Zajímavý chladič, který jste měli možnost vidět již na 2GB verzi této karty z řady Gaming, se svými rudými prvky se bude jistě vyjímat ve skříních s průhlednou bočnicí.

Jádro 4GB edice GeForce GTX 770 Gaming je přetaktováno na 1137 MHz a GPU Boost umožňuje čipu pracovat až na frekvenci 1189 MHz. Paměti GDDR5 s kapacitou 4 GB pak běží na nevídaně vysokém taktu 7010 MHz. Jen tak mimochodem je takt jádra o 39 MHz vyšší než u 2GB verze této karty.

 

Chladič je již stejný, jedná se o upravený TwinFrozr IV se dvěma 10 cm ventilátory, které jsou regulovány pomocí PWM. Listy ventilátorů jsou opatřeny technologií Propeller Blade, která zlepšuje průtok vzduchu. GeForce GTX 770 Gaming 4 GB by podle výrobce měla vyprodukovat 229 W odpadního tepla, o něž by se měl bez problémů postarat rozměrný hliníkový pasiv s pěticí heatpipe, které odvádějí teplo od jádra.

Na zadních záslepkách se nacházejí dva DVI konektory, HDMI a Display Port. Větší část horní záslepky je pak děrovaná a odvádí část horkého vzduchu ven ze skříně. O dostupnosti a ceně zatím výrobce mlčí. Web TechPowerUp! však spekuluje o ceně atakující hranici $450 – za stejné peníze se prodává MSI GeForce GTX 770 Lightning. V našich končinách se její cena pohybuje od 10 880 Kč do 13 830 Kč.

Zdroj: MSI

Ohodnoťte tento článek!