MSI uvedla GeForce GTX 660 HAWK s jádrem na 1150 MHz a chladičem TwinFrozr IV

0

MSI již prodává dva model GeForce GTX 660, ale stejně jako u dalších poměrně populárních karet je třeba zaujmout nějakou tou specialitkou. Na trh se tak podívá karta nesoucí označení GeForce GTX 660 HAWK. Jak již název napovídá, půjde o značně vylepšený model, který dostane upravený návrh tištěného spoje i nejnovější chladič TwinFrozr IV. O této kartě jsme již v minulosti psali, avšak tehdejší informace o taktech byly chybné.

MSI GeForce GTX 660 HAWK

MSI GeForce GTX 660 HAWK MSI GeForce GTX 660 HAWK MSI GeForce GTX 660 HAWK

Na to, že se jedná o kartu střední třídy, MSI obdařila GTX 660 HAWK velmi kvalitními komponentami. Už samotný fakt, že karta s jádrem GK106 s 960 stream procesory má 8 napájecích fází pro jádro a 2+1 fázi pro paměti, svědčí o tom, jak se v MSI na této kartě vyřádili. O přísun energie se starají dva 6pinové konektory.

 

Základní frekvence grafického čipu je nastavena na 1085 MHz a boost dovoluje jádru karty fungovat až na 1150 MHz. Jádro má k dispozici 2 GB paměti GDDR5, které pracují na referenční efektivní frekvenci 6 GHz. Podobně jako některé karty Lightning, i tento model je vybaven modulem GPU reactor, který zlepšuje stabilitu karty při taktování. Údajně by se GPU reactor modul použitý u tohoto modelu neměl příliš lišit oproti těm, jež se nacházejí ve vyšších řadách grafických akcelerátorů.

MSI GeForce GTX 660 HAWK

MSI GeForce GTX 660 HAWK MSI GeForce GTX 660 HAWK MSI GeForce GTX 660 HAWK

Chlazení obstarává chladič TwinFrozr IV se dvěma regulovatelnými ventilátory o velikosti 92 mm, který je doplněn o backplate, jenž zlepšuje chlazení zadní strany karty. Vzhledem k nízkému TDP by chlazení mělo být poměrně tiché a teploty karty by se taktéž mohl pohybovat nízko.

Na záslepce GTX 660 HAWK můžete krom perforace nalézt tradiční sadu výstupů s HDMI, DisplayPortem a dvojicí DVI konektorů. GeForce GTX 660 HAWK by měla být dostupná v nejbližších dnech a její cena by se měla pohybovat okolo $250, což v přepočtu činí zhruba 4700 Kč. U nás však můžete očekávat spíše cenu přesahující 5200 Kč, za niž se prodává MSI GTX 660 TwinFrozr OC.

Více modelů GTX 660 naleznete ve velkém přehledu grafických karet Nvidia GeForce GTX 660 a GTX 650.

Zdroj: WCCFTech via EXPreview

Ohodnoťte tento článek!