MSI vydává svojí vlajkovou loď Xpower AC pro procesory Haswell-E

0

Nové vlajková loď flotily desek MSI ponese název X99 Xpower AC a své místo si najde hlavně u náročných uživatelů nebo příznivců extrémního taktování pomocí kapalného dusíku.

Xpower AC je deskou formátu E-ATX a paticí LGA 2011-3 pro nejnovější procesory Hawell-E. Minulá generace této desky, tedy MSI Bing Bang Xpower II , měla 24fázové napájení, a proto se očekávalo, že by výrobce mohl v tomto duchu pokračovat. Toto se nakonec nestalo a deska dostala „pouze“ silné 12fázové, plně-digitální napájení nazvané Digitall Power VRM.  Samozřejmostí je i osm slotů pro operační paměti typu DDR4 s maximální velikostí 128 GB a frekvencí 3333 MHz.

MSI X99s XPOWER AC

Na desce najdete celkem pět PCIe 3.0 x16 slotů podporující zapojení až čtyř grafických karet, jeden slot PCIe 2.0 x1 a turbo M.2 slot, který je napojen na čtyřlinkový PCIe 3.0. Díky tomu má rychlost jeho přenosu dosahovat až 32 Gb/s. Pro připojení disků pak slouží deset portů SATA 6 Gb/s, ze kterých dva můžete využít pro rozhraní SATA Express. Dále deska nabídne čtrnáct USB 3.0 a sedm USB 2.0, modul s rozhraním Bluetooth 4.0 a Wifi se standardem 802.11 AC (v obou případech se jedná o čip AC 7260 od Intelu).

 

K internetu se můžete připojit přes dva porty LAN porty na zadní straně desky, které jsou napojeny na dva gigabitové řadiče Intel I218-V a Intel I210-AT. Zvuk pak zajistí technologie Audio Boost 2.0 s kodekem ALC 1150 od Realteku. Zvukovka je odizolována od zbytku desky a nabídne pozlacené konektory i 600Ω sluchátkový zesilovač.

MSI X99s XPOWER AC

K desce je navíc přibalen OC Fan Stand pro uchycení ventilátoru ve skříni a Delid Die Guard, který, pokud se rozhodnete odebrat IHS na procesoru, pomůže vyřešit problémy s uchycením chladiče a snižuje riziko poškození procesoru při této instalaci.

Pokud se přetaktování věnujete hodně a měříte napětí na různých kontrolních bodech desky, určitě oceníte V-Check Point 2, kde jsou všechny tyto kontrolní body umístěny vedle sebe. Tato vychytávka se nachází vedle 24pinového ATX konektoru.

Deska ještě není v prodeji, ale už jí můžete předobjednat na stránkách některých českých prodejců za cenu pohybující se okolo 10 000 Kč včetně DPH.

Zdroje: MSI, WccfTech

MSI vydává svojí vlajkovou loď Xpower AC pro procesory Haswell-E
Ohodnoťte tento článek!