MSI Wind Top AE2050: pořádný nettop s AMD Brazos

0

MSI v Evropě představuje svůj nový nettop, Wind Top AE2050. Od dob prvních Atomů šla sféra minipočítačů hodně nahoru, co máme před sebou dnes?

Novinka od MSI je vlastně ztloustlý 20″ monitor s případnou myší a klávesnicí. Na displeji máme rozlišení 1600 × 900 px a pochopitelně se jedná o kapacitní dotykový panel s podporou multidotykového ovládání. Dále tu jsou dva reproduktory SRS Premium Sound s efektivním výkonem 2× 3 W RMS, takže pokud nepotřebujete dokonalý zvuk, samotný Wind Top by měl vaši domácnost pěkně ozvučit.


MSI Wind Top AE2050 se pyšní platformou AMD Brazos. Uvnitř najdete tikat APU, tedy procesor rodiny Fusion, konkrétně model AMD E-350 (Zacate). Ve 40nm čipu najdete dvě jádra na 1,6 GHz a také 80 Stream procesorů na 500 MHz, resp. Radeon HD 6310. K APU je tu poté 4 GB pamětí typu DDR3. Nezapomnělo se ani na vypalovačku DVD nebo na 500GB disk, pozor, s rychlostí 7200 ot./min. Pro další rozšíření je tu čtečka paměťových karet 6 v 1.

Stroj se dodává s myší a klávesnicí do USB, o počet portů se ale nebojte, kromě dvou modrých konektorů USB 3.0 na boku najdete vzadu dalších pět portů USB 2.0, což je už úctyhodný počet. Pokud by vám byl jeden monitor málo, je tu HDMI a také jsou tu 3,5mm konektory pro sluchátka či mikrofon. K síti se připojíte buď drátově přes 1 Gb/s Ethernet, můžete také použít Wi-Fi 802.11n a nezapomnělo se ani na Bluetooth 3.0. Nad displejem se mimojiné uhnízdila webkamera s rozlišením VGA.

  

Wind Top AE2050 se prodává za základní cenu €599, resp. zhruba 15 tis. Kč a na disku jsou předinstalované Windows 7 Home Premium nebo Professional (64b edice). Nízká spotřeba a moderní prstové ovládání jsou podpořeny rychlým diskem a hardwarem schopným i leckeré hry. Mějte ale na paměti, že obyčejný stolní počítač vás vyjde stále mnohem výhodněji, a to včetně účtů za elektřinu.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!