MSI Wind U270: nejvýkonnější netbook?

0

MSI se zřejmě nemůže dočkat CESu 2011 a na Tchaj-wanu uspořádala menší tiskové shromáždění, kde předvedla mimojiné nový Wind U270 na platformě AMD Brazos.


MSI Wind U270 je 12″ minibook s displejem s rozlišením 1366 × 768 bodů a pěkně nabušenou výbavou. Platforma Brazos sestává z APU procesoru AMD E-350 (jádro Zacate). Ten obsahuje dvě jádra procesoru na 1,6 GHz a jádro Radeonu HD 6310 (80 SP, 500 MHz). K APU tu máme až 4 GB RAM. Minibook tedy svým výkonem znatelně předběhne dvoujádrový Atom s Ionem od Nvidie (na ULV modely Core i5 ale samozřejmě nemá).

K tomu si připočtěte 320- nebo 500GB disk, čtečku SD karet, port USB 3.0 nebo obligátní Wi-Fi a Bluetooth a máte poměrně slušně vybavený stroj. Obraz můžete připojit na HDMI nebo D-Sub, nechybí dva porty USB 2.0 ani 1,3MPix webkamera.

Video s představením notebooku (jde o předprodukční vzorek s 4 GB RAM a 320GB diskem)

 

Určitě bychom neměli zapomínat na technologii MSI ECO, díky které se dočkáte nízké spotřeby a dlouhé výdrže na baterku. Konkrétní hodnotu neznáme, při osazení tříčlánkového akumulátoru by notebook měl zkolabovat zhruba po třech hodinách běžného provozu. Ano, minimálně u předprodukčního vzorku je bohužel jen tříčlánková baterka.

Leskle černý netbook váží pěkných 1,3 kg a není silnější než 2,5 cm. Za zpracování by výrobce zasluhoval pohlavek, otisky prstů zůstávají opravdu všude. Pěkná chicklet klávesnice plnohodnotné velikosti se vám určitě bude líbit, ne tak opravdu malý touchpad. Pokud vás zajímají další informace, počkejte si pár dní na oficiální uvedení: CES 2011.

Zdroj: NetbookNews

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Fíha,….9,5 hodiny na baterku, na takejto parádnej platforme od AMD, tak to je paráda aj pre tých, čo požadujú nenormálne dlhú výdrž na baterku.
    Mne aj 3,5 hodinky stačí….ale keď je viac len dobre.

  2. Zdravim mám ten istý problém je to reprák či na pravej tak to môže byť na lavej strane.Povedal by som zrejme výrobná vada.Dal som reklamovať praví reproduktor mám zafixovaný ale neskoršie sa mi ozval aj ten druhý tak som im to nad opäť zreklamovať s tým že som nespokojný s výrobkom ale neuspel som a odkaz zo servisu bol ,uvádzaná závada nevadi pri obsluhe netbooku na jeho funkčnosť tak som sa na to vykašlal lepšie ako keby sa v tom mali vrtať a niečo tam poškodiť…