MSI X79A-GD65 8D: solidní základ pro Sandy Bridge-E

0

Ačkoliv je příchod procesorů pro platformu LGA 2011 očekáván až za pár týdnů, plejáda základních desek s čipsetem X79 se již dávněji začala objevovat. Po hráčích jako Gigabyte či eVGA přichází se svým želízkem do ohně i MSI, nová deska s kódovým označením X79A-GD65 8D se svou výbavou pochopitelně řadí spíše do high-endového segmentu trhu.

Výrobce vsadil na decentní kombinaci barev černé a modré, samozřejmostí je použití prvotřídních součástek první jakosti a přetaktovací funkce OC Genie II. Plánujete-li použít opravdovou hromadu operační paměti, novinka vám vyjde vstříc, nabízí totiž rovnou osm slotů pro paměťové moduly (DDR3). Pro disky a další zařízení je připraveno osm portů SATA, z nich polovina se chlubí propustností 6 Gb/s. Hráči jistě kladně ocení přítomnost pěti slotů PCIe, trojice je nejnovějšího standardu 3.0 a deska samotná podporuje rozličné multi-GPU konfigurace obou firem (Nvidie i AMD).

Ze zbytku specifikací zmiňme signalizační LED, body pro měření napětí, dvojici USB 3.0 a také např. gigabitový ethernet spolu s FireWire. Integrovaná zvuková karta si poradí až s osmi kanály, ladiči ocení přítomnost tlačítek Power a Clear CMOS přímo na plošném spoji. Dostupnost ani cena MSI X79A-GD65 8D nebyla prozatím oznámena, na pultech obchodů bychom ji měli nalézt v následujících týdnech.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!