MSI Z68A-GD80 v revizi B3 a plné kráse

0

MSI se chystá už brzy vrhnout do prodeje svou desku s čipsetem Intel Z68 Express z rodiny Cougar Point. Tentokráte máme před sebou fotky finální desky s revizí B3, ačkoli trochu uspěchaně byla základovka s čipsetem revize B2 (a tedy s vadou v rozhraní SATA) ukazována už na CeBitu.

Čipová sada Z68 má přinést výhody H67 a P67 v jednom. Konkrétně řečeno, zatímco na H67 nešlo taktovat, ale desky s ní měly FDI – Flexible Display Interface – DVI a HDMI a na P67 taktovat sice šlo, ale nikam jste nemohli zapojit monitor na integrovanou grafiku, Z68 má obě výhody. Pochopitelně nebude možné taktovat přes FSB, resp. při změně ze 100 na 105 MHz nejspíše skončíte, ale můžete měnit násobič. Jak jsem již říkal, čipset je v revizi B3 a netrpí tak už chybou ohledně SATA portů.


MSI Z68A-GD80 nese socket 1155 a zasadíte do ní procesory Core i3, i5 a i7-2000, tedy všechny 32nm čipy rodiny Sandy Bridge momentálně na trhu. Socket je napájen 15fázovým VRM s pevnými nebzučícími cívkami. Napájecí okruhy jsou chlazeny dvěma pasivy propojenými heatpipe. Dále na desce najdete čtyři sloty DIMM DDR3 pro dvoukanálové zapojení pamětí, ze slotů pro grafické karty jsou tu tři PCI Express ×16. Deska podporuje jak CrossFireX, tak SLI, sloty pracují v konfiguraci ×16 + nezapojený + ×4 nebo ×8 + ×8 + ×4. Osazené jsou i dva sloty PCIe ×1 a dvě klasická PCI.

  

Úložiště můžete připojit na čtyři porty SATA 3 Gb/s nebo na tři SATA 6 Gb/s (dva z PCH, jeden z čipu jiného výrobce), případně na 6Gb/s port eSATA. Na zádi dále najdete obojetný port PS/2, osmikanálový zvukový kodek s 3,5mm konektory, DVI a HDMI pro obraz, čtyři USB 2.0 a dva USB 3.0 (další dva na desce), FireWire 800 a dva konektory 1Gb/s Ethernetu.

Zmínit bychom měli podporu MSI OC Genie 2, PCIe šestipin pro energetickou stabilitu desky při multi-GPU zapojení, body pro měření napětí a nejspíše i velmi bohatý BIOS.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!