MSI začalo vyrábět herní monitory. Prohnutý Optix G27C pokrývá 110 % sRGB

0

Hardware a počítačové příslušenství explicitně zaměřené na hráče má asi hodně slušné marže a prodejnost. Tedy aspoň soudě podle toho, kolik firem se do takto stylizovaného zboží v posledních měsících vrhá a nabízí klávesnice, myši nebo sluchátka (což je přitom zrovna zařízení, kde by zdravý rozum velel vybírat spíš od výrobců s dlouhou zkušeností). Typickým jevem je, že se výrobci nějakého hardwaru dnes rozhodnou do oné branže přenést svoji značku a nalepit ji na co nejvíc těchto dnes zřejmě populárních produktů. Zdá se, že touto cestou jde nyní MSI, které se rozhodlo začít s výrobou monitorů z hráčské kategorie, v čemž se zřejmě inspiruje konkurenty jako je Asus a Acer (kteří ovšem vyrábějí i normální LCD).

První monitor, který jeho značku nese, již MSI oznámilo. Nazývá se Optix G27C („Optix“ patrně bude širší označení, které budou LCD od MSI sdílet) a nikoho asi nepřekvapí, že je vyveden v designu s ostrými tvary a červeno-černým barevným laděním. Jak podotýká web The Tech Report, který na tuto novinku upozornil, vzhled má patrně pasovat k linii herních počítačů MSI Aegis.

Optix G27C má 144Hz panel s technologií VA o úhlopříčce 27 palců, ovšem jen se základním rozlišením 1920 × 1080 bodů. Na co ale může lákat, je zakřivení, s kterým výrobci obvykle slibují větší „vtažení do děje“, byť prohnutí zobrazovací plochy – zde je docela výrazné, má pomyslný poloměr jen 1,8 metru – asi nemusí vyhovovat každému.

MSI Optix G27C

Panel je vyráběn Samsungem a má mít o něco širší než standardní gamut – pokrývá 85 % barevného prostoru NTSC, ekvivalent zhruba 110 % obvyklého prostoru sRGB. Kontrast je udáván 3000:1, odezva šedá-šedá 4 ms (typická pak 8 ms) a jas podsvícení má mít maximálně až 300 cd/m². To je také regulováno neblikavě. Monitor by se měl dát ovládat aplikací MSI Gaming Center a má také některá obvyklá specifika herních LCD, jako je mírně podváděcí možnost zobrazit na monitoru zaměřovač.

 

Většina vyloženě herních monitorů dnes podporuje buď G-Sync, nebo FreeSync, nicméně MSI ani jednu z těchto technologií neuvádí. Je to poněkud překvapivé a z G v názvu by skoro člověk čekal G-Sync, nicméně ve specifikacích skutečně není ani zmínky; Optix G27C není ani v seznamu monitorů s FreeSync na webu AMD. Jako vstup má DisplayPort 1.2, který by mohl nějaký systém adaptivní obnovovací frekvence implikovat, ale také DVI a HDMI 1.4. Z popisu v obchodu Newegg pak můžeme ještě vyčíst to, že stojan nemá jako jiná herní LCD rozšířené možnosti polohování, změnit lze jen náklon (je pravda, že s prohnutou obrazovkou by pivot moc smysl neměl, ale nastavení výšky ano). Zdá se, že také není obsažen USB hub.

 

Zmíněný americký obchod nabízí MSI Optix G27C za cenu 350 dolarů, ovšem se zpětnou slevou 50 dolarů, takže skutečně stojí 300 $. To při momentálním kurzu vychází na nějakých 9400 Kč. U nás nicméně vyhledávače cen toto LCD prozatím neregistrují.

Zdroje: The Tech Report, Benchlife.info, MSI, Newegg

MSI začalo vyrábět herní monitory. Prohnutý Optix G27C pokrývá 110 % sRGB

Ohodnoťte tento článek!