Multimediální domácnost podle Valve? Zatím jen skromný hudební přehrávač

0

Valve svou herní platformu posunulo na další úroveň tím, že si vyrobilo rovnou vlastní herní operační systém. Před několika měsíci svůj obchod rozšířilo o aplikace. Funkce přibývají jako na běžícím páse, vzpomeňme rovněž na režim Big Picture pro televizory a ovládání pomocí gamepadu. Teď společnost připravuje další novinku, a sice hudební přehrávač. Nemusíte se bát, že by Valve hodlalo fušovat do řemesla streamovacím službám, kde posloucháte muziku za měsíční předplatné.

Jedná se o logickou funkci, která vám umožní přehrávat soundtracky. Ty nezřídka dostanete k dražším a lepším edicím her. Steam Music ovšem bude přehrávat jakékoli empétrojky, takže si v případě zájmu při hraní pustíte své oblíbené skladby z lokálního úložiště. Pakliže se účastníte StreamOS, pak můžete přehrávat písničky ze vzdáleného počítače. Výhodou oproti dosavadním řešením bude integrace. Přepínání mezi hrou a externím přehrávačem bylo zbytečně náročné a pomalé.

 

Přehrávač si prozatím vyzkouší pouze omezená skupina vybraných betatesterů. Lépe řečeno, týká se to všech, kdo na svém počítači provozují nikoli klienta Steam, ale rovnou celý SteamOS. Ostatní mohou slušně žádat o přístup ve skupině Steam Music. Vyloučena není ani možnost, že se časem streamování dočkáme. Valve vyzývá hráče, aby své nápady a připomínky směřovali na fórum. Samo chtělo začít se základními funkcemi, a na ně případně nabalovat další. (Ostatně, zatím nepodporuje jiný formát než MP3. Tento přehrávač je aktuálně nanejvýš skromný.)

Pravděpodobně se Valve minimálně více zaměří na prodávání soundtracků z her. Má tak nakročeno k multimediální domácnosti. Když už chce mít v obýváku vlastní konzole, dává takový způsob uvažování smysl. Třeba někdy přijdou i filmy.

Zdroj: Valve via Neowin

Ohodnoťte tento článek!