MultiMi: ovládněte sociální sítě, komunikaci a svůj život na internetu

0

Identita. V reálném světě má každý normální člověk jednu svou identitu. Internet je ale dostatečně anonymní na to, abychom se za mohli skrývat za neviditelnou maskou. Jenže co když na ni namalujeme nějaký obličej? I to můžeme udělat. Lidé pohybující se na internetu mohou mít tolik identit, kolik chtějí. Ty přitom vůbec nemusí odpovídat realitě. Jindy zase máme jednu, ale tříští ji spousta služeb. Znáte to, existuje asi tak milion sociálních sítí, dokonce často konverzujeme ve více než jedné chatovací síti a každý člověk má až několik e-mailových schránek. Některé služby se prolínají, celkově je jich ale zkrátka moc.

Vůbec se nemůžete divit lidem, kteří nad některými službami zlomili hůl. Jiní padají vyčerpáním na klávesnici. Svůj internetový život kupodivu můžete zvládnout i s elegancí. Pomůže vám k tomu specializovaná aplikace pro Windows, za níž stojí mj. firma AVG Technologies. Jak se může výrobce antiviru přeorientovat na nástroje úplně jiného druhu? On se v podstatě nepřeorientoval, aplikace vznikla ve spolupráci s izraelskou společností Zbang It. AVG se postaralo o zabezpečení, konkrétně přispělo známým prvkem LinkScanner. Ten vás ochrání před škodlivými odkazy a ujišťuje se, že je obsah stránky nezávadný.

 

MultiMi zvládne všechno, co běžně potřebujete

MultiMi před pár dny vyšlo ze stádia betaverze, nyní by již mělo jít o použitelný program pro širokou veřejnost. Když pomineme tahák v podobě AVG LinkScanner, jde o výkonné prostředí pro správu různých online služeb. V první řadě sem spadá portfolio Googlu, připojíte se ale i k Facebooku nebo Twitteru. Tak komplexní řešení svět možná ještě neviděl, vždyť díky němu ovládnete e-mail, chat, sociální sítě, kalendáře, fotografie, dokumenty nebo dokonce kanály RSS. Minimálně v oblasti komunikace pokrývá všechny služby, které byste mohli potřebovat. Odpadá kontrolování Facebooku, pak Twitteru a nakonec e-mailu.

 

Nyní tyto činnosti zvládnete na jeden zátah pěkně v jednom okně aplikace MultiMi. Vzhledem k počtu podporovaných služeb vás nezarazí vysoký počet upozornění, která neustále vyskakují nad oznamovací oblastí. Tu je e-mail, tu vám někdo poslal zprávu na Facebooku, tu sledovaný člověk přidal cosi na Twitter. A nezapomeňte, že zítra má Jarda narozeniny. Zhruba tak vypadá běžné používání MultiMi. Hezky tak odráží zběsilý internetový život. Jestli máte raději klidnější a méně stresující prostředí, notifikace můžete vypnout, a to u každé sekce zvlášť.

 

Za příjemnější posílání zpráv

Prvotní nastavení se sestává ze série neméně zběsilého klikání myší, jak postupně přidáváte všechny své účty. Není ale fajn, že je po úmorné práci máte najednou pod jednou střechou? Představte si, jaký by život byl, kdybyste museli příslušné webové stránky procházet jednu po druhé v prohlížeči. Nejen konzumace obsahu se díky konceptu jedné velké aplikace, spojující naprosto všechno, zpříjemnila. Při psaní zprávy se lze plynule přepínat mezi účty. Když se rozhodnete, že vlastně e-mail není ta nejlepší cesta, můžete rozepsaný text místo toho odeslat někomu na Facebooku nebo Twitteru.

Které služby od Googlu chcete mít v aplikaci dostupné Sociální sítě jsme už připojili Sekce se zprávami Notifikace můžete vypnout

Přidávání souborů ke zprávám je pak kapitola sama pro sebe. K e-mailu lze data klasicky přiložit. Pokud ale posíláte fotografie, můžete využít napojení na Flickr nebo Picasu. Tím neříkám, že vám autoři nedávají k ruce také méně logické volby. Jestli máte zájem, můžete fotky šoupnout klidně na Facebook. Vzájemná spolupráce všech připojených služeb vás může potěšit ještě víc než samotný fakt, že nemusíte obíhat tucet webů zvlášť, jen abyste si přečetli poslední novinky o svých kamarádech. Příklad s přílohami hovoří za vše. MultiMi svým potenciálem nemrhá, za což jsme jedině rádi.

Pěkný přehled připojených účtů Při psaní zprávy se můžete přepínat mezi službami Práce s přílohami je také zajímavá Při samostatném nahrávání souborů si zase můžete vybrat, kam budou data nahrána

Aktualizování statusu na sociálních sítích rovněž zvládnete během jediného úkonu, včetně přidání fotky z dovolené. Z konceptu asi nejvíce vyčnívají dokumenty. Přímo je upravovat bohužel stejně nemůžete. Ty uložené v Google Docs například můžete buď stáhnout, nebo upravit až v prohlížeči. Za jednu záležitost ale budete mnohdy děkovat… no, komu chcete. Globální vyhledávání ve všech službách působí jako požehnání. Klíčové slovo může být obsaženo v e-mailu, ale také v popisku nějaké fotografie. A co když je tak nazvaná událost v kalendáři? Vždycky všechno najdete, aniž byste museli hloubat nad tím, kde se hledaná věc schovává.

 

Ovládněte používané služby

Dále se asi nad synergií rozplývat nemusím. Jistě docela dobře chápete, co je na ní tak úžasného. Čím více různých účtů máte, tím spíše ji oceníte. MultiMi nicméně funguje i se zlomkem z celkového počtu podporovaných služeb. Pro pořádek bychom si měli uvést, co všechno můžete s programem propojit:

  • E-mail – Gmail, Hotmail, Yahoo či jiný účet skrze POP nebo IMAP
  • Sociální sítě – Facebook, Twitter a LinkedIn
  • Kalendáře – Facebook a Google
  • Kanály RSS – Google Reader a Pocket
  • Obrázky – Picasa, Facebook a Flickr
  • Video – YouTube
  • Dokumenty – Dokumenty Google a Box.net
  • Chat – Google Talk a Facebook

Úctyhodný slepenec, že? Ale jednoznačně vám ulehčí život, ať už čtete zprávy, píšete příspěvky nebo rádi sdílíte různý obsah. Všechno spolupracuje. Žijte svůj online život blaze.

Ohodnoťte tento článek!