Může být na čtečce karet něco zajímavého? Kingston je umí, novinka ale není pro každého

2

O něčem tak obyčejném, jako je čtečka paměťových karet většinou nepíšeme. U čtečky MobileLite od Kingstonu udělám výjimku, neboť ji považuji za velmi dobré příslušenství k počítači. Sám mám MobileLite G4 a používal jsem i starší generaci. Drobné kovové tělo G4 ukrývá dva sloty na SD a na microSD. Novinka Duo 3C je však trochu rozpačitá.

lowres_kt_boltreader_laptop

MobileLite Duo 3C má logicky už rozhraní USB-C a nechybí mu ani klasické USB 3.0. Navíc podporuje rychlost UHS-I. Potud jde o správný evoluční krok. Do čtečky však jde vložit pouze formát microSD, na standardní SD kartu je příliš malá.

Každý, kdo pracuje s paměťovými kartami, používá formát SD. A i kdyby chtěl být modernější a přejít na microSD (ve foťáku třeba přes redukci), stejně to nejde kompletně a vždy se nějaká SD při práci objeví.

Když chybí čtečka SD karet v notebooku, kritizujeme to vždy. Do stolního počítače si můžete dokoupit vynikající MobileLite G4, ale nová Duo 3C je zkrátka jen pro někoho. Nehledě na konstrukci, která je z jedné strany kovová, ale z druhé používá plastovou krytku. Cena novinky činí 599 Kč a starší generaci pořídíte za 289 Kč.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Wow to je článek/recenze. Hele čtečka, docela pěkná ale naprd. Sbohem. Proč zkoušet jestli to UHS opravdu umí i rychlostně. Kingston je pro mě pár posledních let sra***. Dříve to byl standard za rozumný peníz, ale flashky USB 3.0 se zápisem až 3 MB/s mě fakt nebaví. Náhodný přístup sotva pár kB/s. Mnohem starší flashky byly rychlejší. A ta aféra s SSD V300. Kingston je zavrženíhodný.

    • pravda, zrovna jsem do práce kupoval nějaké Kingston usb3.0 16GB a je to odpad srovnatelný s 1USD drekem z Aliexpressu. I 2GB flashky, které jsem kupoval před x lety jsou rychlejší. Nechápu, že jsem jim zase naletěl.