Může se ve Windows 8.1 nakonec vrátit tlačítko Start? Microsoft to zvažuje

0

Nedávné informace naznačily, že bychom se mohli dočkat obratu. Windows 8.1 nám oproti stávající verzi Windows 8 dovolí spouštět počítač rovnou do desktopového režimu. To je přirozeně zásadní věc, neboť Microsoft proti obcházení startu do dlaždicové Úvodní obrazovky při vývoji operačního systému ještě v minulém roce bojoval.

Tip: Spekulace: Microsoft ve Windows 8.1 zřejmě umožní spuštění do desktopu

Uživatelé si to nicméně přejí a upřímně nevidím velký problém v tom, proč jim to nedovolit. Ještě větší překvapení se ale možná teprve chytá. Nakonec by se totiž mohlo ve velkém stylu vrátit tlačítko Start, které jsme považovali za mrtvé a nečekali bychom, že Microsoft zvrátí své rozhodnutí a nabídne jej uživatelům jako náhradu skrytého tlačítka se stejným účelem ve Windows 8. Že ale společnost lidově řečeno „vyměkla“, naznačují stále sílící drby.

 

Podle všeho se totiž s možností spustit Windows na pracovní plochu a tlačítkem Start pro projekt Windows Blue nepočítalo, jenže nespokojené hlasy se stále silně ozývají a hned tak ozývat nepřestanou. Ústupek by kritiku umlčel a současně příliš nenaboural původní strategii. První ze dvou prvků nás návštěvou poctí již v podstatě na 100 %, o osudu druhého se teprve rozhoduje. Ačkoli zvěsti mohou být vyvráceny, i tlačítko Start má jistou šanci, že se vrátí.

Operační systém bude dokončen zřejmě v srpnu a zkraje léta vyjde veřejná ukázka. Tehdy snad již bude rozhodnuto. Přidání jednoho tlačítka, které navíc Windows dříve obsahovala, by nebylo kdovíjak obtížnou úlohou. Zdroj Mary Jo Foley říká, že než budou Windows 8.1 venku, může se cokoli změnit.

Tlačítko Start se možná vrátí

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!