„Můžete,“ říká EU na převzetí McAfee Intelem. Má však podmínky…

0

Jedna z největších akvizic loňského roku – odkoupení McAfee Intelem za 7,7 miliardy dolarů – se protáhla kvůli strachu Evropské komise. Zatímco americký regulační úřad FTC na obchod kývnul, EK se obávala porušení hospodářské soutěže. Když se spojí procesorová jednička s dvojkou v oblasti bezpečnosti a ještě ve vzduchu visí tolik miliard, nemůže to tak hladce projít.

Navíc je už Intel v hledáčku EK delší dobu, když jej pokutovala téměř 1,5 miliardou dolarů za zneužívání dominantního postavení.

Akcie Intelu a McAfeeAkcie pozitivně, Intel vyrostl za posledních 5 dní o 3,5 %, McAffe o více než 1 %, zdroj: Google Finance

Komise má tedy podmínky: Intel nesmí bránit ostatním vývojářům bezpečnostních balíků spustit jejich software na čipech obra ze Santa Clary. Naopak McAfee musí běžet i na procesorech dalších výrobců. Snad nikdo nepředpokládal, že by se Intel takhle uzavřel. Už při uzavírání obchodu tvrdil, že chce hlavně pochopit algoritmy bezpečnostních služeb a tím pomoci optimalizovat instrukční sady procesorů. A že by tím Intel získal konkurenční výhodu? Vždyť to byl také smysl obchodu.

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář