mVolání: mBank spustí virtuála. Tarify bude mít levnější než mateřský Vodafone

0

Nízkonákladová mBank byla jednou z prvních, které ukázaly, že Češi nemusí za bankovní účet platit. Finanční revoluci teď bude následovat malá mobilní evoluce. mBank rozeslala svým klientům e-mail, ve kterém oznamuje spuštění nového mVolání. Start služby proběhne na 6. výročí tuto středu 6. listopadu v 6. hodin večer.

mBank láká na mVolání
mBank láká na mVolání

Zatím toho moc nevíme, služba určitě poběží v síti Vodafonu. mBank si už zaregistrovala doménu mvolani.cz, takže na ní pravděpodobně uvidíme nový web, případně přesměrování na některou z podstránek mbank.cz. mVolání totiž nejspíš zůstane schované v internetovém bankovnictví, jak také prozrazuje odeslaný newsletter. Znamená to snad, že mVolání bude jen pro klienty banky? Vzhledem k tomu, že je tamní vedení účtu zdarma, tak by to ani vadit nemělo, jen od mVolání nemůžete čekat anonymní předplacenku.

 

To by ostatně nebylo moudré ani kvůli pravidelnému dobíjení kreditu. Obrázek zaslaný mBank naznačuje, že se máme těšit na dva vyšší tarify. mBank je srovnává s konkurencí, a pokud budou sloupečky proporčně souhlasit, tak vyšší tarify mVolání s neomezeným voláním a SMS do všech českých sítí, 4 GB internetu a 1000 minutami volání do zahraničí bude stát jen 599 Kč. Vodafone nabízí totožný tarif za 999 Kč s úvazkem na dva roky, případně 1110 Kč bez úvazku. To je ohromná sleva!

Druhý tarif mVolání Mini se 300 volnými minutami, neomezenými SMS, 300 MB dat a 100 minutami volání do zahraničí bude podle našich odhadů za 299 Kč. Podobný tarif žádný z českých virtuálů nenabízí, takže to ani nelze s ničím srovnat. Kalkulátor Tarifonu i dTestu ale ukazuje, že tolik služeb najednou levněji neseženete. Na detaily si však musíme ještě dva dny počkat.

Ohodnoťte tento článek!