Myš vás už nebaví? Vyzkoušejte Logitech Wireless Touchpad!

0

V době počítačového věku pomalu ale jistě přibývá uživatelů, kteří trpí zdravotními problémy způsobenými nekvalitními periferiemi. Většina z vás se již jistě někdy setkala s pojmem RSI (repetitive strain injury), který často způsobuje postiženým jedincům nemožnost používat tradiční ovládací prvky (např. myš). Světoznámá společnost Logitech má na tyto potíže lék v podobě bezdrátového touchpadu, jenž jsme doposud byli zvyklí vídat takřka výhradně ve spojení s notebooky.

Logitech Wireless Touchpad je možné ovládat jako klasický touchpad, poradí si však také i s podporou gestového ovládání a s rozlišením více dotyků najednou. Navíc je bezdrátový, v případě potřeby jej tedy snadno sklidíte z pracovního stolu. Spojení s počítačem je realizováno pomocí známého přijímače Logitech Unifying, který vyniká svým miniaturním provedením a slušným dosahem. Samotné napájení touchpadu je řešeno akumulátorem, který by měl vydržet napájet zařízení po dobu až čtyř měsíců.

Doporučená koncová cena je stanovena na 1249 Kč. Na trhu by se měla novinka objevit v průběhu tohoto měsíce. Pořídíte si ji? Využití pro běžné uživatele bych viděl v podobě snazšího ovládání HTPC, pokud k němu bude ovládací software uzpůsoben.

Zdroj: TZ Logitech

Ohodnoťte tento článek!