Na Androidu již můžete sledovat i ČT4; ČT24 má zase lepší aplikaci

0

České televizi se na trhu mobilních aplikací se svým projektem velmi daří a proto ani ne měsíc po uvedení aplikace pro sledování ČT24 zpřístupňuje svůj další, tentokrát sportovní zpravodajský program.

Aplikace ČT4 pro Android umí samozřejmě to samé, jako jeho odrůdy na různých platformách.  Streamování živého vysílání sportovního programu, číst si články o aktuálním dění ve sportu začleněné do různých rubrik, či si pročítat vysílací program. Program je možné spustit na telefonech se systémem Android 2.x. Pro další platformy jako iOS či Symbian je aplikace už nějakou dobu k dispozici.

Aplikace ČT4

ČT4 na Androidech znamená, že se daří v předstihu plnit plán Nových médií České televize, dostat programy ČT24 a ČT4 na všechny hlavní systémy v chytrých telefonech, ve kterých je možné kvalitně živě sledovat televizi. Zpravodajství a sportovní přenosy České televize jsou v mobilech nyní přístupné statisícům lidí,“ říká Milan Fridrich, výkonný ředitel Nových médií ČT.

Velký úspěch ale zaznamenala především aplikace ČT24. Tu si za měsíc jejího užívání stáhlo téměř 70 000 uživatelů (z tohoto 18 000 u Androidu). Tento výsledek aplikaci řadí mezi jednu z nejúspěšnějších nezábavních aplikací na českém trhu. A právě proto si aplikace vysloužila brzkou aktualizaci.

Ta přináší novinky jako Swipe (přecházení mezi články přejetím prstů), vizuální upozornění (kolečko v pravém horním rohu) na stav aktualizace článku, spoustu grafických detailů (vzdálenost odstavců od okraje zrušení úvodní obrazovky, a pár změn v barevném podání aplikace.

Přehrávač videa nyní uživatele informuje o aktuálním stavu načítání videa. Velmi důležitou změnou je zakázání akcelerometru. Automatické otáčení displeje příliš zatěžovalo systém a docházelo ke zhoršení kvality přehrávání. Od nové verze je možné přehrávat video orientováno pouze na šířku. A jako posledním třešničkou na dortu je automatická aktualizace televizního programu (v minulé verzi byla nutný manuální zásah).

Aplikace ČT24

Rozhodli jsme se vylepšit ČT24 v Androidu prakticky hned po vydání první verze aplikace. Android je na mnoha telefonech a tabletech a najít optimální formu pro tolik různých přístrojů si žádá spolupráci s uživateli. Jsme rádi, že nám psali své připomínky a náměty. Hodně z nich se právě nyní objevuje v nové verzi ČT24 na Androidu, která je intuitivnější, lépe se v ní hledá i listuje, má nové funkce a ještě lépe by v ní mělo běžet i živé vysílání. ČT24 živě na mobilech je hitem, proto Nová média ČT rozšiřují služby,“ uvedl opět Milan Fridrich.´

Pokud vám chybí ve výčtu novinek video archiv, nemusíte se děsit. Česká televize na něm velmi horlivě pracuje a projekt iVysílání je v závěrečné fázi vysílání. Dostupný bude opět pro všechny tři platformy – iOS, Symbian i Android.

Toto hektické budování aplikací České televize pro mobilní platformy bude trvat do konce léta. Následně již budou vycházet aktualizace pro vydané produkty. Pokud jste aplikaci ještě neměli šanci vyzkoušet a uvažujete o ní, určitě by vám mohla s rozhodováním pomoci naše recenze aplikace ČT24.

Zdroj: Česká televize (1,2)

Na Androidu již můžete sledovat i ČT4; ČT24 má zase lepší aplikaci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář

  1. Můj operátor má srovnatelné „slevy“ 😉 02 pevná linka + nějaký ty volný minuty plus ADSL (rychlost „Až 8MB“ :D), to vše normálně stojí cca 750Kc/měsíc mě teď vyjde na 450Kč. (Sice mi ubrali místo na jejich mailu, ale do té doby jsem ani nevěděl, že nějakou mail schránku nabízí…)

    Paušál u T-Mobile dřív téměř 400Kč a teď 170Kč (minuty zůstaly, jen SMS ubrali na 30/měsíc, což mi ale absolutně stačí, protože většinou volám). A vsadím fusky, že když řeknete Vodafonu, že chcete odejít, tak nejen že vám dá ještě větší slevu a umožní vám nakonfigurovat paušál opravdu „na míru“, ale nebudete potřebovat ani FB.

    Vždycky jsem se divil, jak to že v zahraničí jsou ty mobilní operátoři, tak levní. Oni jsou levní i v ČR, ale musíte se ozvat jinak vás klidně sedřou z kůže.