Na Aukru je už zaregistrovaný každý čtvrtý Čech. V pátek padla hranice 2,5 milionu účtů

0

Největší český aukční portál Aukro.cz už navštěvuje 2,5 milionu zaregistrovaných uživatelů, tato laťka byla překonána minulý pátek, 13. ledna 2012. Jen loni přibylo přes 420 000 účtů.

Počet návštěvníků a nakupujích se ale bude lišit. Podle NetMonitoru má Aukro měsíčně asi 2,1 milionu unikátních uživatelů. Navíc od minulého podzimu mohou v některých aukcích nakupovat i neregistrovaní uživatelé v rámci programu Aukro+. Z počtu 2,5 milionu uživatelů (každý čtvrtý Čech, případně každý dvouapůltý český surfař) jich 9273 vystupují jako profesionální prodejci.

Nejaktivnější uživatelé obchodního portálu Aukro bydlí v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji, ti také utrácejí nejvyšší částky. Největší zájem je dlouhodobě o kategorie Děti, Dům a zahrada, Elektro, Erotika, Hudba, Film, Knihy a časopisy, Mobily a GPS a Oblečení a doplňky. Mezi nejoblíbenější produkty loňského roku patřily smartphony, notebooky, kočárky, nábytek, zahradní hračky a pánské hodinky.

Nejsilnějším dnem v roce byla bronzová neděle 11. 12. 2011, kdy se prodalo zboží v celkové hodnotě 26,9 milionu Kč. „To je o téměř tři miliony více než na druhou adventní neděli v předešlém roce,“ dodává David Vychytil, ředitel Aukra.

Zdroj: TZ Aukro

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář