Na Google+ už lze nahrávat fotky větší než 4 Mpx. Ale mají omezenou kapacitu

0

Zatímco v mobilní aplikaci pro Android bylo možné nahrávat fotky v plném rozlišení už v prosinci, ve webové verzi Googlu+ se tato funkce objevila až tento týden. Ve výchozím nastavení se všechny fotografie zmenší na 2048 px na nejdelší straně – maximem je tak čtvercový 4Mpx snímek s rozlišením 2048 × 2048 px. Výhodou je, že těchto fotek můžete do svých alb nahrát neomezeně.

Na Google+ už lze nahrávat fotky větší než 4 Mpx

Ale co když chcete fotku v plném rozlišení? Doteď jste mohli uploadovat velké snímky na album Picasa, které sdílí jeden prostor s fotkami na Googlu+. Fotografie se pak objeví v příslušné sekci na sociální síti a vy ji můžete dále sdílet veřejně, nebo jen svým kruhům. Teď už to jde i jednodušeji, v nastavení Googlu+ přibyla položka Nahrát fotky v plné velikosti. Stačí jen soubor přetáhnout do okna a nahraje se originál.

Na Google+ už lze nahrávat fotky větší než 4 Mpx 

Zde už jste ovšem limitováni bezplatným 5GB prostorem. Za větší úložiště si musíte připlatit: 25 GB prostoru stojí 2,49 dolaru měsíčně, 100 GB pak 4,99 dolaru. Google bohužel neumožňuje explicitně vybírat fotografie, u kterých se zachová originální rozlišení. To by přitom byla ideální funkce pro šetrné hospodaření s místem. Vymazlené fotky byste ručně nechali uložit v plném rozlišení, ty horší by se automaticky zmenšily na 2048 px. Tak daleko ale Google nepřemýšlel.

PS: Asi je to další hřebík do rakve Picasa Web Albums.

 

Zdroj: +Jon Emerson

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Osobně mě dostalo to, že nepůjdou plnit těma „zapalovačovýma“ plynama, když jde v tomto případě o identický plyn. Maximálně bych to chápal jen u výrazně čistého produktu, aby se nezanesl ten palivový článek. Prach bych u toho ale nečekal, jako spíš nějaké příměsi pro lepší hořlavost apod.