Na Holešovickém výstavišti proběhl herní turnaj světové třídy

0

Když se řekne spojení „turnaj v počítačových hrách“, většina z Vás si pravděpodobně představí turnaj po internetu anebo místnost, do které si několik kamarádů přinese své počítače, spojí je a hrají proti sobě. Ten nejočekávanější a nejprestižnější český turnaj proběhl ve dnech 25. – 28. října 2012 na pražském Holešovickém výstavišti v rámci veletrhu Game Expo a jmenoval se BenQ Grunex Challenge.

BenQ Grunex Challenge
BenQ Grunex Challenge

O oblíbenosti této série počítačových turnajů svědčí i fakt, že se jej v průběhu roku zúčastnily stovky týmů z Čech i Slovenska. Od začátku roku sbírali hráči body na herním portálu Grunex.com a ti nejlepší se probojovali na grandfinále BenQ Grunex Challenge, jehož hlavní chloubou bylo podium, které přitahovalo zraky desetitisíců návštěvníků veletrhu Game Expo.

Do soutěže BenQ Grunex Challenge byly zařazeny čtyři turnaje:

  • HAL3000 Call of Duty 4 turnaj
  • Big Shock! FIFA 13 turnaj
  • Intel Starcraft 2 turnaj
  • MSI Battlefield 3 turnaj

Největší pozornost přitahovala v Čechách velmi oblíbená akční hra Call of Duty 4, jejíž finále proběhlo v sobotu na hlavním podiu v autentické sportovní atmosféře. Před podiem stáli fanoušci obou týmu a prožívali se svým týmem veškeré úspěchy i problémy. V době mezi zápasy si návštěvníci mohli vyzkoušet nové herní notebooky MSI, ultrabooky společnosti Intel a také třeba novou počítačovou hru Far Cry 3 na nabušených počítačích HAL3000. Nepřehlédnutelný byl také stánek energeťáků Big Shock!, které hráče zásobovaly přívalem energie.

BenQ Grunex Challenge BenQ Grunex Challenge BenQ Grunex Challenge BenQ Grunex Challenge BenQ Grunex Challenge

Výherci hlavního turnaje ve hře Call of Duty 4 získali speciální herní monitory BenQ XL2420T. Byly to stejné monitory, na kterých se na podiu hrálo. Tyto monitory jsou určené speciálně pro hráče a díky frekvenci 120Hz a dalším technologiím hráčům poskytují ten pravý požitek ze hry. Právě monitory byly častým tématem rozhovorů mezi hráči. Ti se shodli na tom, že by si přáli takový monitor mít doma také, protože se na něm jednoduše řečeno „lépe hraje, lépe jsou vidět soupeři“.

Bohatý byl i doprovodný program pro diváky, kteří se mohli podívat na overclocking show portálu PCtuning.cz nebo na rozhovor s redaktory herního magazínu LEVEL. Dle pořadatelů veletrhu je předběžný odhad návštěvnosti kolem 50 tisíc, ale přesné čísla budou dostupná až v průběhu listopadu. Kompletní výsledky turnajů a jednotlivé vítěze včetně video záznamů her najdete na herním portálu Grunex.com

Ohodnoťte tento článek!