Na Hotfile.com, jeho 1000 uživatelů i webhosting byla podána žaloba

0

Investiční společnost a mediální moloch Liberty Media podal žalobu na americký Hotfile, známou file-hostingovou službu. Zároveň jde po 1000 jejích uživatelích a webhostingu Lemuria Communications. PayPal by jim měl odstavit platební kanály a Liberty Media chce získat i doménu hotfile.com.

Samozřejmě se jedná o další případ poškozování duševního vlastnictví, čtěte pirátství. Liberty Media má podíl ve Viacomu nebo Time Warner, ale také 100% drží některé menší mediální společnosti. Liberty našla 2400 odkazů, které vedou na 800 jejích děl. Díky tomu vytvořila i seznam tisícovky uživatelů, kteří obsah uložili a zveřejnili. Liberty požaduje 150 000 USD za každý upirátěný obsah, celkem tedy 120 milionů USD.

Žalobce tvrdí, že Hotfile si je vědom nelegálního počínání své služby. Přitom zpochybňuje samotnou jeho existinci. Šéf společnosti Anton Titov je Rus, který sídlí v Bulharsku, možná v Nizozemsku nebo na Floridě. Samotný Hotfile fyzicky dostupný v USA není. Hosting Lemuria Communications je také zřejmě veden Titovem, ale pod jiných jménem, avšak servery má v Texasu a na Floridě.

Podobné případy vedení proti RapidShare zatím skončily vítězstvím file-hostingové služby. Argumentem je, že provozovalé nemohou jen tak mazat cizí data, ale musí se proti nim ozvat vlastníci autorských práv. K tomu potřebují mechanismy, které vlastníkům pomohou porušování práv hlásit. Jenže takový formulář má i Hotfile.

Zdroj: TorrentFreak

Ohodnoťte tento článek!