Na Lumii 525 běží CyanogenMod 13. Tři roky starý telefon zatím nevyhazujte

0

Vaše Lumia 525 ještě do koše nutně nepatří. Poměrně oblíbený levný model navázal na Lumii 520 z roku 2013. Poprvé byl uveden nedlouho před koncem roku 2013 a oproti předchůdkyni nabídl dvojnásobek operační paměti, tedy rovnou celý gigabajt. To byl jeden ze dvou rozdílů, druhým byly lesklé zadní kryty. Jinak šlo o identické telefony.

Dnes je ale stáří poznat o to víc, že telefony stále pohání Windows Phone 8.1, neboť Desítky už Microsoft na toto zařízení nepustil. Zato na něm můžete provozovat Android. Člověk z fóra XDA s přezdívkou banmeifyouwant úspěšně zakončil první část svého experimentu. Z mobilu kompletně odebral všechny součásti patřící Windows Phone a UEFI. Podařilo se mu do něj naopak dostat Little Kernel Boot Loader, TWRP a pak port CyanogenModu 13.

Nokia Lumia 525 

Android na zařízení funguje, byť zatím chod není zcela odladěný. Obrazovka bude ještě potřebovat kalibraci, aby dotykové ovládání šlapalo přesně tak, jak má, větším problémem jsou ale aktuálně nefunkční Wi-Fi nebo modem. Telefon se tak nepřipojí k žádné síti. V této fázi vývoje se nejedná o žádné překvapení, plná funkčnost nebyla v první fázi projektu očekávána.

Vývojář hodlá časem uvolnit instalační soubory, práci mu ale ztížil fakt, že jeho testovací Lumia 525 odešla. Projekt upraví tak, aby Android běžel i na Lumii 520. Kdyby se nakonec podařilo systém odladit, mohl by být upravený Android zajímavou vzpruhou pro zhruba tři roky stará zařízení. Vývoj můžete sledovat na fóru xda-developers.

Zdroj: xda-developers

Na Lumii 525 běží CyanogenMod 13. Tři roky starý telefon zatím nevyhazujte

Ohodnoťte tento článek!