Na Měsíci se našel foťák

0

“Zatím nemůžeme prozradit více, než že to, co jsme na fotografiích spatřili, vrhá úplně nové světlo na to co se dělo při prvním přistání na Měsíci,” říká mluvčí NASA Michael Griffin. NASA mimochodem tímto nálezem přiznává, že minulých 39 let “ztrátu” Nikonu posádky Apolla 11 tajila. Zároveň uvedla, že mise Apollo 15 měla Nikon Photomic FTn z roku 1969 najít, ale nepodařilo se, protože se mise setkala s nepředvídatelnými potížemi na povrchu Měsíce. “Jsou určité důvody, které vám nemohu sdělit, ale které nás nutí o některých záležitostech informovat obezřetně. Tato zpráva je ovšem natolik šokující, že jsme se rozhodli některá fakta z výzkumu vesmíru uveřejnit,” doplňuje mluvčí NASA. Proti původním předpokladům tak byla na poslední chvíli změněna trasa Endeavouru a NASA poslala posádku na neplánovanou zastávku na Měsíc.

Není pochyb, že nález je pohřešovaným fotoaparátem Michaela Collinse, člena posádky Apolla 11, který jej na povrchu oběžnice nedopatřením zapomněl. NASA tak paradoxně konečně drží v ruce nevyvratitelné důkazy toho, že 21. 7. 1969 na Měsíci opravdu přistáli první Američané, a končí tak dlouholeté spekulace přetrvávající i po studené válce, že celá mise byla propagandistický podvod.

Zpráva o nalezení fotoaparátu Nikon Photomic FTn NASA však zatím nechce příliš komentovat. Vyšla najevo poslední březnový čtvrtek během tiskové konference, kterou uspořádala čerstvě navrátivší se posádka mise Endeavour – STS 123 (v NASA Kennedy Space Center na Floridě). “Byla to jedna z nepozoruhodnějších misí, jakou jsem si mohl představit,” tvrdil tajemně hned po návratu velitel Endeavouru Dominic Gorie. A není se čemu divit. Mise Endeavour STS 123 s sebou přivezla “pozoruhodný suvenýr.”

O tom, co na snímcích vědci objevili, vás budeme informovat hned po uveřejnění těchto informací. Průběžně můžete informace sledovat na www.nasa.apr.il.

Dobývání Měsíce

Luna 1 – 2. ledna 1959 – první průlet kolem Měsíce
Luna 2 – 12. září 1959 – první dopad na Měsíc
Luna 9 – 31. ledna 1966 – první přistání na Měsíci
Luna 10 – 31. březen 1966 – první družice Měsíce
Apollo 8 – 21. prosince 1968 – první družice Měsíce s lidskou posádkou
Luna 17/Lunochod 1 – 10. listopad 1970 – první vozítko na Měsíci
Apollo 11 – 21. 7. 1969: první přistání lidí na Měsíci, Neil Armstrong, Michael Collins, Edwin “Buzz” Aldrin
Apollo 12 – 19. 11. 1969: Charles Conrad, Alan L. Bean
Apollo 14 – 5. 2. 1971: Alan B. Shepard, Edgar D. Mitchell
Apollo 15 – 30. 7. 1971: David R. Scott, James B. Irvin
Apollo 16 – 21. 4.1972: John W. Young, Charles M. Duke
Apollo 17 – 11. 12.1972: Eugene A. Cernan, Harrison H. Schmidt

Endeavour – STS 123 – původně mise k Měsíci, mapující jeho povrch za účelem nalezení možných míst pro přistání lidské posádky, která se však stala další posádkou která přistála na jeho povrchu.

Zpověď: John Birt, bývalý ředitel BBC

John přišel z dalším důkazem, který dlouho schovával, než se odhodlal zveřejnit ho. Vypátral dopis od Michaela Collinse. neznámému příteli, kde píše (následující text je přeložen): “‚Ķ mise Apolla 11 byla plná nebezpečí a zvratů, měli jsme nervy na dranc a do toho ještě ta trubka Armstronga. Hrál pořad dokola jednu písničku, nic jiného neuměl a já už z toho šílel. Šel jsem se projít na povrch měsíce a nafotit modul a Zemi. A tam jsem to uviděl. Otisk boty, který jsme rozhodně neudělali my. A před sebou něco‚Ķ To se nedá popsat‚Ķ Sevřelo se mi hrdlo, málem jsem omdlel, fotoaparát mi vypadl z rukou a rozběhl jsem se do modulu. Nikdo už pak ven nešel. NASA a vláda nám o tom zakázala mluvit, ale teď už je to jedno. Chci znát pravdu. Juriji, co o tom víš? Tvůj Michael alias Miša!”

 Odkazy k tématu: Apríl

Na Měsíci se našel foťák

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte