Na síť unikla Windows 10 build 10558. Obsahují komunikační nástroje se Skypem

0

Poslední oficiální sestavení Desítek pro členy programu Windows Insiders nese číslo 10547. Proslulý WZor vypustil během víkendu na síť další sestavení (10558). Nemůžeme doporučit, abyste ho stáhli, stejně se další oficiální verze patrně schovává za rohem. Připomínám, že na zítra Microsoft plánuje velkou tiskovou konferenci, kde se jistojistě dozvíme něco nového o Windows 10, jež budou s novým hardwarem spjata.

Čím je sestavení 10558 zajímavé? Především obsahují nové komunikační nástroje. Jak jistě víte, pokud nás sledujete, firma vypustila v červenci Windows 10 pro osobní počítače a tablety, ovšem bez dotykového Skypu. Ten totiž nebude k dispozici jako samotný komunikátor, nýbrž se rozprostře do více aplikací. Proč? Půjde o aplikace, které budou na telefonech sloužit rovněž pro posílání SMS a běžné volání.

 

Roztříštěný Skype bude pěkně po ruce jako alternativa, stačí si vzpomenout, jak funguje Facetime od Applu. A protože se mobilní edice Windows 10 nachází ve stavu, v jakém se nachází, dosud tyto aplikace nedorazily. Jsou jednoduše spjaté s Windows 10 Mobile, která Microsoft nestihl dokončit dříve, takže se jich dočkáme až někdy během podzimu. I když aktuálně už to vypadá spíše na začátek zimy.

Další příjemnou, byť ne zrovna revoluční novinku, představují nové ikony. Microsoft jednoduše nestihl Desítky pořádně dodělat, proto v nich zůstala řada prvků a ikon z předchozích verzí Windows. Tentokráte dostal čerstvou ikonu Editor registru, jenž tak nebude vyčnívat, ale bude působit jako součást systému. Další nové ikony najdete v Ovládacích panelech.

K další položkám na seznamu novinek patří instalace aplikací na externí úložiště, nalezení ztraceného zařízení prostřednictvím GPS a také náhledy stránek v Edgi, když najedete myší nad jiný panel.

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!