Na Steamu už můžete sdílet hry s rodinou, nastavení je však krkolomné

0

Podle Neowinu známá herní firma Valve dokončila práce na revoluční funkci pro sdílení her s rodinou a přáteli. Vámi zakoupené tituly smí hrát až pět dalších uživatelů, a to až na celkem deseti dalších počítačích. Ovšem pouze ve chvíli, kdy nehrajete vy. Do cloudu se ukládají pozice, ani o trofeje nebudou vaši příbuzní obráni. Všechno se přitom ukládá do jejich účtu. Tohle zní jednoduše, praxe nicméně ukázala komplikovaný proces nastavení.

Komiks #80: Sdílení her na Steamu způsobí revoluci i v běžném životě

Předně se na cílovém počítači musíte přihlásit. Buď se za kamarádem musíte stavit, nebo mu věřit natolik, abyste mu poslali své heslo ke Steamu. A na oplátku on pošle přístupové údaje vám. Na dosud neautorizovaném počítači dále bude někdo muset zadat vygenerovaný pětimístný kód. Posléze ještě budete muset příslušným tlačítkem vyvolat potvrzení autorizace.

 

Pak se na tomto počítači bude váš kamarád moct zase přihlásit se svým účtem, přičemž by vy ho ve svém Steamu uvidíte v sekci s autorizovanými počítači. Steam v knihovně zobrazuje logicky pouze ty hry, které jste si nezakoupili. Nelze ale zvolit hry, sdílí se většina. Naopak nejsou sdíleny některé tituly, které to nepodporují. Vy to neovlivníte. Podle Lifehackeru kamarád dokonce musí být v režimu online, jinak si nezahraje. Počítače přátel a členů rodiny spravujte prostřednictvím nabídky Steam | Settings | Family.

Sdílení her s rodinou a přáteli spravujte prostřednictvím této nabídky
Sdílení her s rodinou a přáteli spravujte prostřednictvím této nabídky

Zdroj: Neowin | Lifehacker

Ohodnoťte tento článek!