Na světě je další Android s Atomem. ZTE oznámilo pětipalcový smartphone Geek

0

Androidí telefony s procesorem od Intelu měla na svědomí především Motorola. V minulosti jsme otestovali třeba model Razr i a za nedlouho se dočkáte recenze nástupce. Včera však Atomový smartphone představilo i čínské ZTE. Vtipně jej pojmenovalo ZTE Geek.

Telefon bude využívat nejvyššího modelu nedávno představeného SoC Clover Trail+ Z2580. Procesor s dvěma jádry a čtyřmi vlákny poběží na frekvenci celých 2 GHz. Dvoujádrová grafika v tomto nejvýkonnějším SoC běží na 533 Mhz a nese označení PowerVR SGX 544MP2. Kromě toho nabídne Geek 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště pro uživatelská data. Potěší pak verze operačního systému – Android již od začátku prodeje bude instalován ve verzi 4.2 Jelly Bean.

ZTE Geek
ZTE Geek

ZTE naopak nepotěší zastánce rozumných úhlopříček displejů. Číňané se totiž rozhodli pro pětipalcové pádlo s rozlišením 720 × 1280. Zadní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx bude doplněn 2Mpx přední kamerkou. O napájení se postará akumulátor s kapacitou 2300 mAh.

Bohužel se ZTE v tiskové zprávě nepochlubilo s budoucí dostupností ani s cenami. Ty by však neměly patřit k nijak závratným – alespoň v to doufáme.

 

Ohodnoťte tento článek!