Na tahu je O2. Musí zareagovat na nové tarify Vodafonu a T-Mobilu [komentář]

12
O2
O2

Kvůli tlaku spotřebitelů, úřadů i politiků mělo přijít datové jaro. Přichází, ale není tak revoluční, jak bychom si přáli. Operátoři opatrně přidávají gigabajty, avšak nikoliv ke stávajícím tarifům, ale zcela novým a dražším. V poměru cena za gigabajt na tom sice budete lépe, ale zároveň to znamená, že musíte uzavřít novou smlouvu, ideálně s dvouletým úvazkem.

Společnosti T-Mobile i Vodafone už karty vyložily, na řadě je O2. Má k tomu hned dva důvody. Jedna musí srovnat krok s konkurencí a jednak bude spoustě lidem končit úvazek.

Kyslík totiž přesně před čtyřmi lety způsobil opravdovou revoluci. Uvedením tarifů Free výrazně zlevnil neomezené volání a SMS. K tomu přidal i trochu těch dat. Lidé přecházeli a upsali se na dva roky. Předloni prodloužili, protože konkurence nic lepšího nenabízela (měla úplně totéž). Jenže teď už mají náročnější zákazníci na výběr.

Čím teď láká konkurence?

Vodafone vsadil na rodinné tarify. Za 2500 Kč má neomezené volání, SMS a 42 GB sdílených dat pro čtyři členy domácnosti, k tomu navíc jede datově neomezený tarif pro internet do domácnosti či na chatu s rychlostí 4/2 Mb/s. Na jednoho tak vychází přes 10 GB dat za 625 Kč měsíčně. Běžný flat pro jednotlivce stojí 749 Kč a má jen 1,5 GB. Méně náročné rodiny mohou za 2000 Kč mít 12 GB. Tj. 3 GB na hlavu za 500 Kč měsíčně.

T-Mobile nezvýhodňuje rodiny, ale jednotlivce. Sice zdražil o 50 Kč oproti předchozímu klíčovému tarifu (a také oproti konkurenci), ale za 799 Kč nabízí 4 GB místo dosavadních 1,5 GB. Za 999 Kč dá 8 GB a za 1499 Kč rovnou 16 GB. Vodafone má v tarifu za 999 Kč jen 4 GB, O2 5 GB. Za 1599 Kč nabízí Vodafone 10 GB. O2 má 10GB tarif za 1699 Kč.

Snad i O2 zvolí jinou taktiku. Čtyři roky měli operátoři stejné tarify a byla to nuda. Hlavním lákadlem Kyslíka je teď jeho televize. Klidně bych se vsadil, že jeho nové tarify budou mít pár kanálů včetně O2 Sportu zdarma v ceně a sledování se nebude stejně jako poslech Spotify počítat do měsíční spotřeby. Nejpozději do měsíce čekejte reakci.

Ohodnoťte tento článek!

12 KOMENTÁŘE

 1. Dlouhou dobu jsem měl za podle všeho, že Kellner bude chtít pro českou republiku něco udělat, ale je časem se vybarvil, že je stejnej nenažranej darmožrout a pěnězohrab jako ostatní. Pro sebe všechno a druhej ať chcípne.
  Takže já jako DLOUHOLETÝ zákazník EUROTELU, později Telefonica O2 a nyní Kellener mobil, který před dvěma roky přešel k T-Mobile vzkazuji panu Kellnerovi: „NAKAKEJ SI! A teď si klidně chcípni ty!“

    • Například původně má dotyčný na tarif danou slevu, protože má dotyčný víc sim karet (volání + data) a prodlouží ho po telefonu tak, že mu slevu samozřejmě zruší bez upozornění a když si to nezjistí sám, tak má smůlu. Navíc během prodlužování samozřejmě PR kecy a podle volání vám můžu zajistit lepší (a pouze dražší) tarif, který se vám víc vyplatí… Jen doufám, že za 2 roky až si budu prodlužovat, tak se mi konečně víc vyplatí mít na jedné kartě volání+data než na dvou volání + sleva na druhý tarif s daty…

     • Jsou dva druhy zákazníků. Běžný Franta „líná huba holé neštěstí“ Uživatel, ten nikdy žádnou slevu neměl, toho oj*bou tak nějak samozřejmě, tam se to tak nebere protože on si myslí že je to normální. A pak je tady někdo, kdo si slevu vyjednal (né, není to protože má víc SIM karet a jiné nesmysly) a ten si na to, co odkýve loulovi z call centra, dá pozor, protože není blbej, má svoje zkušenosti a nemá línou hubu která je holé neštěstí … takže prostě oj*bou jenom toho, kdo se nechá. Dělá to tak každý, tak proč by mě to mělo překvapovat u mobilního operátora že.
      A ještě perlička, když už jsme se tak v poslední době bavili o tom neomezeném netu za normální peníze. Mám starou kartu od Tesco mobile. Starou v tom smyslu, že mi na ní nefungují jejich fantastické služby jako třeba poslech super rádií jako jsou Youradio, Evropa 2,
      Frekvence 1 a další bez čerpání dat z limitu, ale zato mi za každé dobití kreditu oni, přidají stejnou částku (dobiju si za 200 a oni mi 200 přidají). Je to podmíněno vlastnictvím té jejich Club karty či jak se to jmenuje, ani nevím kde jí mám … Internet na den u nich stojí 19 korun (to znamená fakticky 9.50). 9.50 x 31 dní je 294,5. NEOMEZENÝ internet za 294,50 Kč ( a to ještě navíc platíte jen když se připojíte), vám tady z těch dobráků, co to s vámi myslí dobře nedá NIKDO 😉 Jinými slovy, vymyslete mi tarif kde budu mít neomezené SMS, hovory mi klidně omezte na 500 hodin měsíčně, já vám na neomezené volání kašlu a neomezený net za řekněme pětikilo sakumprask a jsem váš 😀

     • Tak to je hodně smutné. Škoda, že to u nich už nevidím v nabídce, jinak bych Tesco Mobile hned vzal a na T-Mobile bych hodil bobek. Tu jejich kartu mam, pač jsou jedno z mála míst, kde se dá ještě platit stravenkama, tak aspoň příbuzným sbírám nějaké body, ani nevim na co…

     • Warda jsou hloupý a nechtělo se mi ti odpovídat, Zann to udělal za mě. Takže vám oboum poradím, bež k jakémukoliv virtuálovi, vymysli si REÁLNÉ podmínký jako třeba uvedl Zann a neboj on se ti někdo (nejspíš T-Mobile) před podpisem smlouvy ozve, že ti nabidnou něco podobného, jen aby ti zabránili přejit k virtuálovi. Teď to tady veřejně vypisuji proti sobě, ale já třeba vítám neomezené volání a internet ať si strčí do pr… a oni to pochopili.

     • To Crha – Však já to tak s T-mobile dělám, vždyť to píšu že tu hru s nima hraju každé dva roky (už asi dvacet let) 😀 Já to mám trošku podobně. nepotřebuju ty data na stejné SIMce jakou používám v telefonu, potřebuju je v tabletu kde mám tu „Tescovku“, takže mi to takhle vyhovuje, ale kdyby mi někdo nabídl to co jsem popsal, uvažoval bych o tom. takhle mě k uvažování nad tarifem nikdo nenutí, protože mi nemají co nabídnout – ani jeden z těch tří králů ….

   • Oba operátoři mají lepší pokrytí signálem LTE, než O2. A pokud váš telefon podporuje VoLTE, tak se dovoláte i tam, kde není 2/3G. Takže třeba mě osobně signál druhé a třetí generace u O2 absolutně nezajímá. Je to nejméně investující operátor na trhu, který staví LTE na nejlevnější frekvenci 800MHz (stačí se podívat na mapy ČTÚ) a krom Prahy a Brna (1800MHz) skoro nikde jinde jinou frekvenci (než 800MHz) na LTE nepoužívá. Jeho kapacity jsou naprosto nejhorší.

 2. To se programátoři různých tarifních kalkulaček budou moci zbláznit, kolik budou mít práce. Mám pochyby, že to v té komplexnosti a složitosti vůbec půjde rozumně naprogramovat tak, aby se v tom dalo vyznat :-).

  Naštěstí mě tarify netrápí, to za mě řeší jiní a já pak jen jednou za čas měním SIMky jednoho operátora za jiné, podle toho, který vyhraje výběrové řízení.,

 3. S tou TV by to bylo náhodou super. Pro mě je třeba Spotify do dnešního dne důvodem, proč u O2 jsem. Je to fajn benefit…

  Tak doufám, že se O2 nevydá nějakou podivnou cestou a nevymyslí místo toho pitomost.