Na trh míří laptop pro děti – Toshiba Satellite L735D

0

Na trh ve Spojených Státech míří novinka od Toshiby určená speciálně pro děti, laptop Satellite L735D. Dostupná bude zatím jedna verze, L735D-S3300 s dvoujádrovým mikroprocesorem AMD E-350 (1,6 GHz, integrovaná GPU část Radeon HD 6310) za necelých 500 amerických dolarů. Soudě dle obvyklého postupu výrobců by nemělo být chybou předpokládat, že do nějakých dvou měsíců se objeví obdobná verze i v Evropě za cenu vycházející hodnotou z ceny v USA, pouze měnou bude Euro.

V podstatě se jedná o běžnou verzi laptopu L735 vyvedenou v trochu méně obvyklých barvách (kombinace méně fádní šedé než je běžné se zářivě zelenou) a lehce ořezanou (zůstal jen D-Sub výstup a pouze dva USB porty). Počítač má základní 13,3″ širokoúhlý panel o rozlišení 1366×768 bodů, který ho ještě řadí do kategorie notebooků (menší už by byl jistě subnotebook), spolu s ostatními komponentami je panel zabudován v šasi jejíž hmotnost začíná na 2,1 kg.

V základu je šestičlánkový akumulátor o kapacitě 48 Wh. Operační paměť pojme 3 GB dat, pevný disk 320 GB, součástí výbavy je i DVD SuperMulti mechanika. Konektivita nic speciálního nenabízí, L735D má integrován pouze FastEthernet modul a Wi-Fi standardu 802.11 b / g / n, Bluetooth či infraport chybí. Webkamera však ve víku je.

 Toshiba Satellite L735D

Kromě systému (Windows 7 Home Premium x86-64) je na disku předinstalováno několik balíků programů, např. Office 2010 Starter, Silverlight, Live Essentials, měsíční trial Norton Internet Security 2011 či programy od Toshiby pro zálohování, rozpoznávání tváře, obsluhu zařízení a další. Jediné co laptop vlastně přibližuje dětem je nainstalovaná hra Lego Harry Potter. Produktová stránka hovoří také o prohlížečí KidZui pro bezpečné brouzdání webem, specifikace laptopu o tom však mlčí, snad byl tento fakt pouze opomenut.

Toshiba Satellite L735D 

Zdroj: Laptoping.com 

Ohodnoťte tento článek!