Razer Blade po dlouhou dobu představoval ideální poměr mezi mobilitou, lákavým designem a vysokým výkonem. Dotyková 14″ QHD obrazovka s rozlišením 3200 × 1800 px však vyžadovala podporu velmi výkonných komponent. O to se postarala kombinace Geforce GTX 870M a Core i7-4702HQ (2,2 GHz, turbo 3,2 GHz). Tím se ale cena vyšplhala přes 2200 USD. Razer Blade se tak na místo půvabného herního společníka stal pro mnohé spíše jen těžko dosažitelným snem.

Nyní však na scénu přichází HP Omen. Herní notebook, jehož rozměry (tloušťka 22 mm, hmotnost 2,2 kg) se až nápadně podobají výše zmíněnému modelu od Razeru (tloušťka 18 mm, hmotnost 2 kg). Omen ale oproti zelenému konkurentovi přichází s 15,6″ IPS Full HD dotykovou obrazovkou.

S nižším rozlišením přichází méně výkonná ale o to výhodnější grafika Geforce GTX 860M v kombinaci s čtyřjádrovým procesorem Core i7-4710HQ (2,5 GHz, turbo 3,5 GHz). Hlavní specifikace zakončí 8 GB RAM DDR3 a 128GB SSD. Paměť lze za příplatek rozšířit na 16 GB, SSD na 512 GB (PCIe) a na výběr je i mezi 2GB a 4GB variantou GTX 860M.

Čtyři USB 3.0 porty, HDMI a miniDisplayPort se postarají o dokonalou kompatibilitu s ostatními perifériemi. K dispozici je i Full HD webkamera. Velký důraz byl pochopitelně kladen i na design. Pro herní notebooky „povinné“ červené podsvícení v kombinaci s Beats Audiem reaguje různobarevnými světelnými efekty na aktuální zatížení notebooku. Podobně lze zcela libovolně přizpůsobit i podsvícení klávesnice, která má navíc šest programovatelných tlačítek.

 

S chlazením takto výkonných a těsně uspořádaných komponent to obvykle nebývá zrovna snadné. V HP nic neriskovali a rozhodli se pro dva spodní ventilátory a jeden v zadní části notebooku, jehož jediným cílem je odvádět nechtěné teplo tam, kde nebude na obtíž. Při zapáleném hraní by tak neměly hrozit žádné překážky.

Když tedy vezmeme v potaz cenu základního modelu, která činí 1500 USD, tak bychom si měli položit otázku, zda lze tomuto notebooku něco vytknout. HP obecně nepatří mezi giganty, kteří na trh přináší jeden herní notebook za druhým (jako Lenovo, Asus či MSI). Jestli tedy bylo jejich hlavním cílem nabídnout zájemcům o Razer Blade podobně lákavou ale levnější alternativu, tak v tomto ohledu odvedli poměrně slušnou práci.

Zdroj: HP, TechPowerUp, TheVerge

Ohodnoťte tento článek!