Na trhu tabletů drží Android 20 procent

0

Poslední zveřejněná data společnosti pro výzkum trhu ABI Research ukazují, že operační systém Android  drží na trhu tabletů podíl 20 procent. Navzdory tomuto vysokému číslu, Apple iPad stále dominuje zbytku tržního koláče.

ABI Research se také vyjadřuje k tomu, proč by Android ještě v budoucnu mohl předstihnout Apple. „Mnozí výrobci uvedli mediální tablety, ale žádná společnost se zatím nevyděluje od ostatních, aby se její tablety staly pro Apple vážnou hrozbou,“ uvedl Jeff Orr, ředitel ABI Research Mobile Devices. Také dodává, že mnohé produkty byly uvedeny ve vyšších cenových hladinách než Apple iPad, což je na pultech obchodů učinilo méně atraktivními. Příkladem toho je Motorola Xoom, jehož spouštěcí cena byla v USA kolem 800 USD, zatímco iPad 2 stál 500 USD.

Druhou nevýhodou pro Android je fragmentace, což je problém, kterého si je Google dobře vědom. Výsledkem bylo mnoho tabletů na trhu založených na Androidu, což ABI Research vidí spíše jako škodlivé než nápomocné.

Android

Dvacet procent podílu na trhu pro Android je v kontrastu s čísly od společnosti Strategy Analytics, která uvedla, že Android ve druhém kvartálu roku 2011 drží 30 procent trhu. Většina analytiků se stále shodne na tom, že platformy s operačním systémem Google Android budou pokračovat v růstu.

Zdroj: notebookcheck.net

Ohodnoťte tento článek!