Na Windows Phone dorazily klasiky jako Solitaire, Hledání min a Mahjong

0

S operačními systémy Windows máme spjato mnoho myšlenek. Neodmyslitelně k nim patří také pár ikonických her. Na počítači si člověk zahrál karty, pokusil se nestoupnout na minu nebo rozjel Mahjong. Tyto tituly Redmondští uvolnili též pro Windows Phone. Mobilní dlaždice mají s klasickými Windows společné maximálně jádro, přesto však neexistuje důvod, proč se prověřenými hříčkami nezabavit i na smartphonech. I nostalgie dělá svoje.

Dotykovým obrazovkám muselo být přizpůsobeno ovládání. S tím se firma popasovala dobře. Navíc přibyly moderní prvky jako trofeje ve službě Xbox Live, které se z konzolí rozšířily rovněž na tablety a telefony. Můžete proto soupeřit s přáteli a pokusit se převzít vedení žebříčků.

Solitaire, Mahjong i Minesweeper se sice dají sehnat v neoficiálních verzích, Microsoft se nicméně postaral o profesionální zpracování a uvedl jednu zajímavou možnost. Hry dříve vydal pro Windows 8, přičemž vy můžete plynule přecházet z jednoho zařízení na druhé a nepřijít přitom o postup. Kolekce Solitaire navíc neobsahuje pouze jednu karetní hru, ale několik variant, včetně oblíbeného FreeCellu. O zábavu na dlouhé zimní večery máme postaráno.

Solitaire pro Windows Phone
Solitaire pro Windows Phone | Foto: Microsoft

Zdroj: Windows Phone Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář