Na Zboží.cz lze konečně vyhledávat podle parametrů

0

Dlouhou dobu bylo Zboží.cz pouze chudým příbuzným konkurenčních srovnávačů cen, nepomohl tomu ani předloňský redesign. Až teď Seznam ukázal pokročilé funkce, které při hledání produktů většina z vás potřebuje – lepší filtrování.

Už to není pouze cenové rozpětí, dostupnost, způsob platby nebo třídění na nové a bazarové zboží. Konečně si můžete sestavit ideální fotoaparát nebo počítač podle parametrů, trička podle barev a výrobců, parfémy podle objemu atd.

Nové Zboží.cz

Další z novinek je dynamické filtr cenových rozsahů. Nemusíte už ručně psát, od kolika do kolika, ale pokud vyhledáváte například mobily, Zboží.cz je automaticky zařadí do několika skupin v jednotkách tisíců. U knih to jsou zase stovky korun.

Nové Zboží.cz

I výsledky lze řadit podle dostupnosti, ceny, případně krajů. U některých produktů lišících se parametry, typicky iPad 3, je možné fitrovat modely podle paměti, barvy nebo dostupnosti 3G. Neplatí to ale univerzálně. Například iPhone 4S má na výběr pouze barvy (nikoliv paměť) a telefon Nokia Lumia 900 už je i bez výběru barev.

 

Seznam sice po letech přinesl očekávané funkce, ale není to pozdě? Konkurence má přece pokročilé hledání také, k tomu hlídače cen, recenze obchodů i produktů atd. Podle Netmonitoru se ale Zboží.cz, respektive Seznam nemusí bát. V oblasti e-commerce jde o třetí nejnavštěvovanější web Česka, má 1,57 mil. unikátních návštěvníků za měsíc. Druhé Aukro.cz navštěvuje 1,7 milionu lidí a první Heuréku pak 1,98 milionu lidí.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!