Nadšenci vytvořili kapesní dron. Schová se do pouzdra mobilu

0
Dron Selfly
Dron Selfly

Před dvěma lety začala parta osmi lidí pracovat na dronu, který byste mohli nosit pořád s sebou. Který když vyhodíte do vzduchu, rovnou vás i s celou skupinkou vyfotí. Konečně už mají funkční prototyp. Dron nazvali Selfly a zamířili s ním na Kickstarter.

Selfly se schová do zvláštního buclatého pouzdra pro smartphone. Mladá firma vyrobila pouzdra na míru iPhonu 6/7 (Plus), Galaxy S6/S7 (Edge) a Nexusu 6. Má ale také univerzální flip pouzdro, do kterého půjde vložit libovolný mobil s 4–6palcovým displejem.

Dron měří 131 × 66 × 9 mm a váží 70 gramů. Obsahuje čtyři výklopné rotory, 700mAh akumulátor a 8Mpx foťák s 1080p30 videem. Ve vzduchu se udrží jen 5 minut. Má vlastní stabilizátor a létá tam, kam mu to přes mobil ukážete.

Komunikuje přes Wi-Fi s aplikací pro Android a iOS. Do nich pak posílá fotky nebo živě streamuje video. Analýzou obrazu prý dokáže sám fotit (stačí se usmát) nebo mu gestem pokynout, aby letěl za vámi. Až mu dojde šťáva, nabije se přes microUSB.

Tvůrci si na Kickstarteru vyžádali 125 000 dolarů. To již včera překonali a do konce kampaně ještě zbývá 38 dní. Pokud si pospíšíte, Selfly můžete mít za 89 dolarů.

Ohodnoťte tento článek!