Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci

0
žena sex porno
Ilustrační foto (zdroj: AlexVan / Pixabay)

PornHub je 36. nejnavštěvovanější web světa, ve své kategorii je dokonce na prvním místě. Má 80 milionů uživatelů, 5 milionů nahraných videí a každý den přibývá 10 000 nových. Teď provozovatelé přišli na způsob, jak web ještě vylepšit.

Uvědomili si totiž, že většina obsahu, které sdíleli sami uživatelé, jsou špatně označená, takže i hůře dohledatelná. Ruční kategorizace při takovém množství obsahu je nemyslitelná, proto firma pracuje na umělé inteligenci, která bude videa sledovat a která jim přiřadí správné štítky.

Analýzou obrazu robot rozpozná přes 10 000 hereček a herců. Správně by měl určit také barvu vlasů, rasu, různé polohy, místa natáčení atd. Chabě pojmenované video by tak robot mohl zařadit jako blondýnka, Němec, knír, instalatér atd.

PornHub už ověřil, že technologie funguje. Tisíce videí porovnal s databází fotografií aktérů a při vyhledávání zobrazil míru shody. Betatesteři pak hodnotili, jak přesné rozpoznávání bylo. Na základě zpětné odezvy se pak robot dále učil. Během příštího roku chce PornHub analyzovat všechna uložená videa.

Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů