Náhrada za textová hesla? Otisky prstů asi poslouží k přihlašování k Windows

0

Přihlašování k účtům pomocí textových hesel je věc stará jako počítače samotné. Do té doby k těmto heslům přibyly podpůrné prvky, kdy například musíte zadat krátký potvrzovací kód, který vám přijde na telefon. Samotné heslo vám tedy účet nezpřístupní, úroveň zabezpečení se proto zvyšuje. Ve Windows 8 se objevil jiný doplněk, tentokráte určený dotekovým obrazovkám. Pomocí tří gest, dříve vložených do vybraného obrázku, se k počítači přihlásíte také.

Vedle obrázkových hesel se zřejmě dočkáme podpory snímání otisků prstů, které využijeme k přihlášení. Zmínka o funkci byla nalezena po rozsáhlém prozkoumávání jednoho z posledních uniklých sestavení Windows 8.1. Samozřejmě ještě není provozuschopná. Jedná se ale o malý náznak toho, kam bude Microsoft s další verzí Windows kráčet. Otisk prstu je navíc tak silný přihlašovací prvek, že prolomit jej nebude vůbec legrace.

 

Současná generace tabletů a počítačů ovšem žádnou čtečku nemá. Dočkáme se většího rozšíření technologie? Nebude se jednat o další kus hardwaru, který pouze zdraží počítače, podobně jako dotekové obrazovky zdražují notebooky? Měli byste o čtečku otisků prstů zájem? V současnosti se k zařízením s čtečkou dodává rovněž příšluný software. Microsoft by integrací funkce přinejmenším usnadnil situaci výrobcům.

Důkaz o přihlašování pomocí otisku prstu
Důkaz o přihlašování pomocí otisku prstu| Foto: My Digital Life

Zdroj: My Digital Life via WinBeta

Náhrada za textová hesla? Otisky prstů asi poslouží k přihlašování k Windows
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas

1 komentář

  1. Škoda že nemá na přední pozici alespoň jeden U3 port, a navíc má (na dnešní poměry) jen  průměrně místa na grafické karty, 29 cm není málo, ale musí se počítat 1, ideálně 2cm na napájení směrované dozadu. Doufám že bude mít disky otočené o 90 stupňů. Další je věc prachových filtrů, ale tady bych se nebál, Zalman snad není EC 😉 Jinak musím pochválit regulátor, to se dneska moc nevidí za takovou cenu ani na skříních přes 2 tisíce. Za ty prachy je toho hodně.

  2. V Zalmane asi zabudli ake je storocie.A riesit tu filtre a regulatory na vyrobku ktory je z minuleho storocia myslim ze nema zmysel.Zijeme pokrokom a ten sa u Zalmanu nejako nekona..:-))

    Len tak pre zaujimavost kolko krat sa budem pozerat na zobrazenie otacok na skrini pod stolom a kolkorat si budem nadavat do volov ked tam budem chciet dostat USB 3.0 kluc a vyuzit jeho plnu rychlost.

    Tak ze moja kratka recenzia niekto v Zalmane je adept na zvieracu kazajku..:-))