Nahradí tablety v oblasti her PC?

0

Šéf vývojářské společnosti Crytek přináší svou vizi budoucnosti, podle níž se má většina hráčů na PC přesunout k platformě tabletů.

Hraní na klasickém PC se v uplynulých letech dostalo spíše na vedlejší kolej v důsledku úspěchu domácích konzolí. Jeden z nejvýznamějších vývojářů her pro PC nyní přináší svou vizi budoucnosti, podle níž se hráči mají přesunout směrem k využití tabletů.

Šéf společnosti Crytek, Ceveat Yerli, se v rozhovoru s webem develop-online.net v následujícím komentáři vyjádřil k současné situaci na trhu:

„To, co se v současnosti děje, není úpadek, ale spíše posun směrem k mobilnímu segmentu a tabletům. Zmiňuji tato zařízení, protože mobilní a tabletové platformy nahrazují klasická PC, a v budoucnu je nahradí i v herní oblasti. Mobilní a tabletový segment přebírá prodeje notebookům, a převezme jejich roli i co se týká herního obsahu.“

Crytek

Yerli dodává, že stahování z portálů jako App Store nebo Android Market bude stále běžnější. Notebooky pak budou jen stěží držet krok s jednoduchostí, přístupností a mobilitou tabletů. Tablety se tak v průběhu času mohou stát preferovanou herní platformou.

Ačkoliv se Yerliho vize může jevit trochu přitažená za vlasy, nedávná studie od společnosti Google odhalila, že 84 procent vlastníků tabletů v současnosti používá svá zařízení primárně pro hry.

Zdroj: notebookcheck.net

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak musim uznat ze vypada vazne moc pekne. Koukej ze mezi ultrabookama to bude docela valka mezi Acerem a Asusem, oba pripravujou dosti podobny notebooky.
    Skoda ze sem si pred dvema mesici koupil Acer Aspire 5830TG TimeLineX, urcite bych do jednoho znich sel ale zase nadruhou stranu kvuli male hmotnosti a malemu mistu na chlazeni nebude mit ani jeden diskretni grafiku a ja v tom svym mam 540m gt s 5gb. Ale treba v ultrabookach zalozenejch pristi rok na IvyBridge uz bude ten grafickej vykon jeste okus lepsi tak mozna budu pristi rok najare uvazovat o necem podobym. Protoze designove vypadaj oba jak acer tak asus moooc pekne:)