Najděte klíče s malým, ale hlasitým přívěskem Treasure Tag od Nokie

0

Je to zhruba tři čtvrtě roku, co jsme se dozvěděli o potenciálně velice zajímavém kousku příslušenství od Nokie. Přívěsek na klíče, který komunikuje s telefonem, nakonec vypadá přesně jako na uniklém náčrtu. Tzv. Treasure Tag má funkci především jednu: prostřednictvím smartphonu vás upozorní na to, že jste se vzdálili od klíčů, peněženky atp. Párování probíhá pomocí NFC, zatímco komunikaci obstará energeticky nenáročný Bluetooth 4.0.

Trasure Tag

Systém funguje i obráceně. Pakliže z domu vyrazíte pouze s klíči, ale mobil zůstane na stole, zazvoní pro změnu přívěsek. Kdybyste nezaznamenali upozornění, tak se později podíváte na mapu (Here), kde bude poloha klíčů vyznačená. Velikost přívěsku připomíná krabičku od sirek: 30 × 30 × 10 mm. Hmotnost dosahuje pouhých 13 gramů.

Dokonce ani výdrž nebude problémem. Výrobce slibuje zhruba šest měsíců na jednu baterii. Malé zařízení neobsahuje akumulátor. Nokia tradičně příslušenství uvádí v několika barvách, a sice v modré, žluté, bílé a černé. Překážkou bude leda cena. 24,90 eura (asi 700 Kč) za malý přívěsek se mi zdá docela dost. Bohužel, příslušenství od Nokie bylo vždycky dražší. Treasure Tag bude od dubna dostupný po celém světě.

 

Nemusíte nutně vlastnit Nokii. Pokud ji ovšem máte, aktualizace Lumia Black je doporučena. Vlastně ji výrobce v jiném příspěvku pro změnu „jen“doporučuje, takže nevím, jestli bude přívěsek fungovat bez ní. Až s uvedenou aktualizací podporuje většina Lumií technologii Bluetooth LE. Nokia každopádně slibuje, že budou dostupné kompatibilní aplikace od třetích stran i pro Android a iOS.

Přívěsek bude dostupný ve čtyřech barvách
Přívěsek bude dostupný ve čtyřech barvách

Zdroj: Nokia Conversations via The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář