Nákup Huawei P10 může být loterie. Na trhu jsou různé verze lišící se rychlostmi

1
Huawei P10
Huawei P10

Zahraniční weby o mobilech rozdmýchaly novou kauzu. Ukazuje se, že Huawei prodává několik variant své vlajkové lodě P10, které se liší použitým úložištěm i operační pamětí. Výsledkem jsou výrazné výkonnostní rozdíly. Dopředu přitom nelze poznat, který model kupujete.

Podle PocketNow jsou na trhu varianty s LPDDR3, které mají až poloviční propustnost oproti LPDDR4. Ty s LPDDR3 jsou navíc zřejmě často párovány s flashovými úložišti připojenými přes rozhraní eMMC 5.1. Taková v praxi dosahují sekvenčního čtení okolo 300 MB/s. Ty s LPDDR4 ale mívají rozhraní UFS 2.0 nebo 2.1, jejichž rychlosti jsou okolo 500, resp. 700 MB/s. Dostupnost různých verzí potvrdil i magazín Android Authority. Navíc to vypadá, že Huawei na recenze půjčuje jen ty nejlépe vybavené verze.

TIP: Huawei P10: duální čínská bestie (recenze)

Pro Android Authority také Huawei přiznal, že dodávky komponent jsou náhodné a opravdu nelze dopředu určit, která várka obsahuje konkrétní hardware. Při reálném použití prý ale odlišné komponenty nemají na výkon takový vliv, jak ukazují benchmarky. Na stránce u mobilu Mate 9 se přitom chlubí, jak je LPDDR4 a UFS 2.1 přínosem.

Nákup Huawei P10 může být loterie. Na trhu jsou různé verze lišící se rychlostmi
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář