Nákupní tip: Asus Transformer Book s Windows 8.1 a Xbox 360 jen za 11 000 Kč

0

Asus u nás tento týden začal oficiálně prodávat nový konvertibilní tablet Transformer Book T100. Představit si jej můžete jako dobrý netbook, který můžete rozlomit na tablet. Funguje totiž v obou režimech: s klávesnicí i bez. Asus ale na rozdíl od dřívějších netbooků vsadil na lepší 10,1″ dotykový displej typu IPS s rozlišením 1366 × 768 bodů. Ani po hardwarové stránce se nemá za co stydět.

Základem je čtyřjádrový Atom „Bay Trail“ Z3740 (1,33 GHz), k tomu počítejte se 2 GB RAM a 32GB úložištěm eMMC. Obsahuje dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 4.0, čtečku microSD karet, jeden USB 3.0, výstup microHDMI, stereo reproduktory a 1,2Mpx webkameru. To vše se vešlo do těla s tloušťkou deset a půl milimetru a hmotností 550 gramů. K tabletu lze připojit i dodávanou dokovací klávesnici. Přestože má 13 mm a hmotnost 520 gramů, vlastní akumulátor neobsahuje. I tak ale tablet vydrží až 11 hodin v provozu.

Asus Transformer Book T100 a Xbox 360
Asus Transformer Book T100 a Xbox 360

Zajímavá je i softwarová stránka. Na tabletu není předinstalován jen nejnovější systém Windows 8.1, ale také Office 2013 pro studenty a domácnosti. Za to všechno chce Asus 9999 Kč. To je samo o sobě na jednodušší stroj s Atomem docela hodně, ale Asus doufá, že stroj lépe prodá v sadě s herní konzolí Xbox 360. Řada českých e-shopů proto nabízí Transformer Book T100 spolu s redesignovaným Xboxem 360 (ve 4GB verzi) za 10 999 Kč. A to už je hodně dobrá koupě, pokud najdete využití i pro konzoli. Samotná totiž ve větších e-shopech stojí okolo 5000 Kč.

 

Nový tablet jsme ještě netestovali, ale detailně jej zkoumal například Anand Lal Shimpi, který je z něj hodně nadšený. Atom je rychlejší než dříve, byť samozřejmě neutáhne velké 3D hry a nedosahuje výkonu silnějších procesorů Core. V Metru to ale tablet ale nijak výrazně neomezuje a navíc dostanete i plnohodnotné desktopové osmičky a Office. Díky klávesnici pak Asus můžete nosit s sebou jako nouzový notebook.

Anand kritizuje hlavně příliš lesklý povrch, špatně kalibrované barvy displeje a právě nejistou dokovací klávesnici. Testoval však 64GB verzi, jinak by určitě upozornil, že u té 32GB budeme mít v praxi tak okolo 10 GB volného místa. Investice do rychlé microSD karty je proto povinnost.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Držať palce a vyzerať krajšie zajtrajsky je málo.

  Treba od nich niečo kúpiť.

  Napriek tomu, že Intel je momentálne, vo výkone procesora, trochu ďalej sú produkty od AMD dobré a použiteľné.Pri veľmi lákavej cene.

  Procesorový výkon je úplne dostatočný a grafická časť APU je vynikajúca.

  Kamôške sme napr. kúpili predvčerom notebook s AMD E2-2000 a je s ním spokojná ako blcha :-).

  Netreba sa AMD vôbec báť. Sám si na nich frčím už 12 rokov a som spokojný.