Nákupní tip: Tablet TeXet TM-7867 (kopie iPad Mini) i s pouzdrem jen za 1399 Kč

0

Tablety za méně než 2000 Kč stojí za starou bačkoru a nikdy bychom vám jejich koupi nedoporučovali. Slevový portál Vykupto dnes ale nabízí zlevněný TeXet TM-7867 za 1399 Kč, běžně přitom stojí minimálně 3348 Kč. A ten už se opravdu vyplatí, pokud nechcete moc utrácet a nemáte velké nároky. Za tyto peníze má totiž hodně plusů.

TeXet TM-7867 jen za 1399 Kč
TeXet TM-7867 jen za 1399 Kč

Tablet je co do formátu kopií iPadu Mini. Má 7,85″ s poměrem stran 4:3 a rozlišením 768 × 1024 px. Velku výhodou je, že má IPS panel. Čekejte tedy fajn barvy a dobré pozorovací úhly. Uvnitř najdeme čipset Allwinner A31s se čtyřjádrovým procesorem Cortex-A7 (1 GHz) a grafikou PowerVR SGX544. Nečekejte žádný zázračný výkon, ale jednoduché hry utáhne a systém nebude brzdit.

V základu dostanete 1 GB RAM a velmi příjemných 16 GB úložné paměti. Navíc nechybí ani slot pro microSD kartu. Přední foťák má rozlišení pouze 0,3 Mpx, vzadu je 2Mpx modul. Oba budou zcela jistě úplně hrozné. Na volání přes Skype stačit budou, na pěkné fotky nikoliv. Systémem je Android 4.2.2, u kterého bych osobně nečekal na žádnou budoucí aktualizaci.

 

Nechybí Wi-Fi ani Bluetooth; GPS nebo NFC ale nečekejte. Rovněž počítejte jen s mono reproduktorem. Přestože k tomu obrazovka s poměrem stran 4:3 není vhodná, TeXet TM-7867 může sloužit jako dobrý přehrávač filmů. Má totiž výstup miniHDMI, podporuje karty a navíc má v balení i OTG kabel, takže do něj zapojíte i flashku. S přehrávačem jako VLC nebo MX Player v obýváku neudělá ostudu. TeXet má navíc klasickou kolíkovou nabíječku, takže může být zapojen v síti a zároveň můžete mít připojenou flashku.

Tablet potěší hliníkovým tělem, v balení je dokonce i ochranné pouzdro. TeXet je docela těžký, váží 372 gramů. Uvnitř se nachází 3900mAh akumulátor. V této třídě standardní. Při přehrávání videa čekejte výdrž okolo pěti hodin.

Jestli máte omezený rozpočet a za tablet nechcete dát více než 1500 Kč, není lepší volby. Běžte na Vykupto, než bude vyprodáno. Bonusem je, že se TeXety vyrábí v pardubické továrně Foxconn. Jinak je to ale čínská značka.

Ohodnoťte tento článek!