Nákupní tip: Výhodný tablet Texet se vrátil. Nyní je za 1500 Kč i s klávesnicí

0

Kdo nestihl předchozí akci na Vykupto.cz, kde jste mohli koupit povedenou kopii iPadu Mini za 1400 Kč i se dvěma pouzdry, nemusí zoufat. Slevový portál akci opakuje. Tentokrát už stejný tablet TeXet TM-7867 stojí o stovku více, je však k němu dodávané jiné pouzdro. Koženkové s integrovanou microUSB klávesnicí. Za 1499 Kč je to pořád výhodná koupě, tak neváhejte. V prodeji je jen 200 kusů, stovka je už pryč.

TeXet TM-7867 jen za 1399 Kč

Co čekat od tabletu za 1500 Kč

Tablet je co do formátu kopií iPadu Mini. Má 7,85″ s poměrem stran 4:3 a rozlišením 768 × 1024 px. Velku výhodou je, že má IPS panel. Čekejte tedy fajn barvy a dobré pozorovací úhly. Uvnitř najdeme čipset Allwinner A31s se čtyřjádrovým procesorem Cortex-A7 (1 GHz) a grafikou PowerVR SGX544. Nečekejte žádný zázračný výkon, ale jednoduché hry utáhne a systém nebude brzdit.

V základu dostanete 1 GB RAM a velmi příjemných 16 GB úložné paměti. Navíc nechybí ani slot pro microSD kartu. Přední foťák má rozlišení pouze 0,3 Mpx, vzadu je 2Mpx modul. Oba budou zcela jistě úplně hrozné. Na volání přes Skype stačit budou, na pěkné fotky nikoliv. Systémem je Android 4.2.2, u kterého bych osobně nečekal na žádnou budoucí aktualizaci.

 

Nechybí Wi-Fi ani Bluetooth; GPS nebo NFC ale nečekejte. Rovněž počítejte jen s mono reproduktorem. Přestože k tomu obrazovka s poměrem stran 4:3 není vhodná, TeXet TM-7867 může sloužit jako dobrý přehrávač filmů. Má totiž výstup miniHDMI, podporuje karty a navíc má v balení i OTG kabel, takže do něj zapojíte i flashku. S přehrávačem jako VLC nebo MX Player v obýváku neudělá ostudu. TeXet má navíc klasickou kolíkovou nabíječku, takže může být zapojen v síti a zároveň můžete mít připojenou flashku.

Tablet potěší hliníkovým tělem, v balení je dokonce i ochranné pouzdro. TeXet je docela těžký, váží 372 gramů. Uvnitř se nachází 3900mAh akumulátor. V této třídě standardní. Při přehrávání videa čekejte výdrž okolo pěti hodin.

Pokud máte účet na Googlu+, můžete se zapojit do diskuze v komunitě věnované tomuto tabletu. Uživatelé si tam navzájem radí a vyměňují zkušenosti.

Ohodnoťte tento článek!