Nápad, jak zachránit Polaroid

0

společnost Polaroid nedávno oznámila, že končí s výrobou instantních fotografických filmů (které vyráběla již od roku 1947). Znáte je určitě také, i když se u nás nikdy pořádně nerozšířily: krabicoidní fotoaparáty, ze kterých vyjížděla přímo hotová fotografie. Ta byla sice malá, drahá a museli jste ji chvíli nechat proschnout, ale snímek jste měli okamžitě.

To vše nahradila digitální fotografie. Barevné displeje současných digitálních foťáků jsou stejně velké, jako instantní fotky od Polaroidu. Také na nich vidíte snímek okamžitě po získání a narozdíl od Polaroidu jeho pořízení nic nestojí. Pravda, digitální fotku můžete pouze těžko ihned po pořízení někomu věnovat přímo na místě, ale kdo by nepočkal do druhého dne na zaslání fotografie elektronickou poštou.

Zajímavý nápad, jak zachránit Polaroid se objevil na stránkách magazínu Ironic Sans: Polaroid by mohl začít vyrábět malé fotorámečky, které by svým vzhledem připomínaly končící instantní fotografie. Rámečky by měly mít ve spodní hraně slot na paměťovou kartu a dotykem na displej by bylo možné mezi snímky přecházet. K dispozici by měly být dva funkční mody: první by měl stále zobrazovat jedinou fotografii, druhý pak v pravidelném intervalu jednotlivé fotky střídal.

Se zajímavou cenou by tento nápad mohl mít naději na úspěch. Uživatelé jsou totiž velmi konzervativní a na vzhled instantních fotografií si již zvykli a vůbec jim nevadí z našeho pohledu obrovské bílé okraje zbytečně zmenšující použitelnou plochu fotky.

 Odkazy k tématu: Ironic Sans | Polariod | instantní fotografie

Nápad, jak zachránit Polaroid

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte