Narrative Clip 2 je fotoaparát na krk, který fotí každých 30 sekund [CES]

0

Po roce na stejné výstavě společnost Narrative předvedla druhou generaci malého fotoaparátu Clip 2. Čím je zajímavý? Autoři před dvěma roky rozjeli kampaň na Kickstarteru a dostali mnohem více peněz, než o kolik si řekli. Myšlenka, že si budou zaznamenávat celý život, štědrým lidem očividně připadala atraktivní.

Zájemci mohou kameru nosit na krku po celý den. Narrative Clip 2 pořídí snímek každých 30 sekund. Druhá generace oproti první zvětšila šíři záběru a disponuje čočkou s rozlišením 8 Mpx. Co se do malého přístroje dále vešlo? Kromě akumulátoru např. Bluetooth, Wi-Fi nebo akcelerometr. Na boku najdete do konce USB pro nabíjení nebo připojení k počítači.

 

Naštěstí kabel moc často vytahovat nemusíte, protože zařízení může díky bezdrátovým technologiím komunikovat s vaším smartphonem, takže si nové snímky prohlédnete bez další námahy. Možnosti uchycení jsou různé. K dostání bude foťák v tomto roce za 199 dolarů v červené, černé nebo bílé.

Osobně si nedokáži představit, že bych s někým seděl u kávy a připadal si pohodlně, kdybych měl na očích zařízení připnuté na košili kamaráda. Vám by takový dozor a neustále focení nevadilo? Nejedná se o příliš velký zásah do soukromí?

Zdroj: Narrative via Engadget

Narrative Clip 2 je fotoaparát na krk, který fotí každých 30 sekund [CES]
Ohodnoťte tento článek!